Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vegyes falazatú (vályog-tégla)...

Bv74 kérdése:

Vegyes falazatú (vályog-tégla) házunk tetejét fel kell újítani, aki eddig megnézte teljes cserét javasolt.100 év körüli a ház, de nem romos. Cserép vagy zsindely vagy lindab a jó megoldás?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 09:34
 1/2 anonim ***** válasza:
ha nincsen betonkoszorú, akkor jobb ha minél könnyebb a tető -de bármit rakhatsz a felsoroltak közül. vályognak kisebb a szilárdsága, max pár sor kism.téglát szoktak felülre tenni. a faanyag ha nem szús, pudvás, gombás, akkor az felhasználható.
2014. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Én a Tondach XXL-s (kerámia)cserepeit javaslom!!Ma Magyarországon nekik a legkönnyebbek a cserepeik 10 db átlaggal csak 27.5 Kg ellentétben a többivel:Bramac( beton) 45 Kg m2 10 db átlaggal.Aztán a Creaton(kerámia) 37.5 kg m2 10 db átlaggal!!Terrán(beton) 34 Kg m2 és 10 db átlaggal.A zsindely nem könnyebb mint a cserép!!!Számolni kell a lécezést OSB Alátát lemezt Zsindelyt Zsindelyszeget m2 kb 70-70 dkg !!Én összeadtam és drágábban jössz ki mint a cseréppel!A szalag cserép 16-17 db/m2 szorozva db kb 2-2.2 kg=32-34 kg minimum és 31 cm lécezéssel míg az XXL 38 és 42.5 cm lehet lécezni 33 év garancia a cserépre úr technológiával készül nagyon erős jó minőségű!!Ha nem szuvas a tetőd akkor talán menthető!!!Ha raksz fel képeket kívülről és belülről készülteket többet tudunk írni-javasolni!!Valószínű fagerendás csapolással összerakva a tetőd.
2014. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!