Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi festék kell 120 négyzet...

Mennyi festék kell 120 négyzetméterhez?

Figyelt kérdés
Új házba költözünk és csak egy tisztítási festést szeretnénk csinálni a párommal. Mindent fehérre akarunk kifesteni. Rendes válaszokat kérek! Előre is köszönöm!

2014. máj. 29. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
2 vödör Pl: Héra, Diszperzit (pénztárca függő! :D ) 14L-es és Rigips ezt Te látod mennyi a javítás. Legkisebb kiszerelés 2 kg
2014. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
ra van irva a festekesvodorre, hogy hany nm-re eleg ami benne van.
2014. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kovpet ***** válasza:
75%

De ugye nem az alapterülettel számolsz? :)

A falak felületét nézd és azt vesd össze azzal, amit a festéken írnak.

2014. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Festék függő, rá van írva a vödörre, hogy mennyire elég. 2 rtg-t gondolom akarsz festetni, akkor a felületet szorozd meg kettővel. A 120 m2 az falfelület? Mennyezetet is beleszámoltad?
2014. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 rétegben kell festeni mégha látszólag tiszta is. Mivel ház, így feltételezem, hogy az alapterületről van szó, az falfelületre kb. 400-450 nm nagyon durván. Egy kanna Héra 1 rétegben durván 120-150 nm-re elég a hígítástól és a felhordástól függően, ez egy nagy szoba.


Tehát 7db 16L-es kannára lesz szükségetek, esetleg 8-ra, ha jól pakoljátok és kevés a csempe, burkolt lábazat és az üvegfelület stb..

2014. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

4 okos kakukk hozzászólás! Egyiknek sem szakmája! a "menyezettet is beleszámoltad?" brrr hülye kérdés-azt nem kell festeni??? "A vederre rá van írva!! " Akkor b*sztál el magaddal! Ahogy elnézem sok birka csak írogat, és lepontoz! De értelmes választ ... Meglátszik nem szakemberek vagytok!

Kis okosok: akkor a nyílászárókat kikel -e vonni??? Mert ugyan is a tiszta festendő felületett úgy kapjuk meg!!! Na lehet festeni Kedves felhasználó!!!

2014. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

6! Tuti, hogy nem két t-vel írtam a mennyezet szót...

Miért, kiderült, hogy mi a 120 m2? Nekem még mindig nem. Szerintem igyál egy kávét és mosolyogj, ha már reggel ilyen dühös vagy, elrontod az egész napodat.

üdv 4, aki tud falfelületet (is) számolni

2014. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 6-os.


Nekem a szakmám és vígan elmondhatom, hogy átlagos belmagasságnál (2,8-3m) nem nagy befolyásoló tényező +- 30 négyzetméternyi ablak vagy ajtó stb, hanem az alapterületet beszorozzuk 3,5-el és két rétegben számolunk...

Az szerintem sz@arrágás, ha azon agyal valaki mi van ha marad 4-5 liter festéke, aminek litere 300 kemény forint. Beköltözéskor úgyis leverik pár helyen, a festék meg 1-2 hónapig még eláll javításhoz.


5-ös voltam.

2014. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!