Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » E. ON teljesítmény módosítássa...

E. ON teljesítmény módosítással kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés
Néhány éve örököltem egy 60-as években épült tipikus sátortetős házat. A belső elektromos hálózat szintén néhány éve fel lett újítva, viszont a fogyasztásmérőn lévő kismegszakító sajnos csak 10A-os (egy fázis van). Igazából nincs is ezzel túl nagy gond, ha néhány szabályt betartunk (nem üzemelhet egyszerre a mosó- és mosogatógép, a mikró és a porszívó). Mivel még csak ketten lakunk itt, így egyenlőre nem nehéz betartani ezt a néhány egyszerű "szabályt", bár valljuk be, néha kényelmetlen. Ki szeretném cseréltetni az E.ON-nal a kismegszakítót legalább 16A-ra. Próbáltam a honlapról tájékozódni, de nem lettem bölcsebb. Jelenleg a ház előtti oszlopról légvezetéken kapjuk az áramot, a fogyasztásmérő pedig a zárt teraszon van. Kicsit félek tőle, hogy ha igénylem a teljesítmény módosítást, akkor át kell állnom földkábelre, illetve a fogyasztásmérőt is át kell helyeztetnem olyan helyre, hogy közterületről is látható legyen (kerítés mellé). Ennek a költsége gondolom engem terhelne, amire jelenleg nem nagyon van plusz keretünk (minden felesleges pénzünket a házra költjük). Aki jártas a témában, annak megköszönném ha leírná, hogy mire számíthatok.
2014. jún. 2. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:

ehhez személyesen kell bemenni az e-onhoz és megtudakolni mindent részletesen.

földkábelre nem hinném, hogy átköttetnek, max a villanyóra szekrényt cseréltetik ki veled, ha még a régi van; teljes felújításnál ezt is érdemes lett volna kicserélni, ha nem történt meg.

2014. jún. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dejko válasza:
neked egy sima teljesitmény nővelés kell,32A mindenkinek jár,ezt nem az EOn-nál kel intézni,felmész az EON honlapjára és a településednél keresel egy regisztrált vill.szerelőt ő kimegy és minden papir munkát és munkát elintéz,mivel fel lett újjitva a hálózat szerintem nem lesz gond
2014. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dejko válasza:
egyébként hol laksz? segithetek ha gondolod
2014. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!