Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ilyen konnektorokat vettem....

Ilyen konnektorokat vettem. Beszerelhetem a lakásba?

Figyelt kérdés

A szobában nincs földelés, elvileg ez meg földelt konnektor

[link]



2014. júl. 6. 11:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem nagyon kapni már nem földelt dugaljat, én is küzdöttem vele. Szereld be, de jelöld valahogy (írd rá pl. ), hogy nem földelt. Hosszabb távon érdemes beszerelni a földelést, addig meg ha lehet csak kettős szigetelésű (lapos dugós) eszközöket használj róla ,azoknak mindegy mibe vannak kötve. Amúgy tuti biztos van a lakásban földelés, konyhában és a fürdőben régen is kötelező volt (igaz már 30 éve legalább mindenhol az, de sok panel még előtte épült és ott kispórolták a szobai földelést, mondván melegpadlós helységekben nem veszélyes, na ja ameddig nem vizes vagy nincs fémtárgy a közelben), minimál költség ha fogsz egy hosszú hosszabbítót és a földelést igénylő eszközeidet a konyhából/fürdőből vezetett hosszabbítón keresztül használod. Mosó és hűtőgépet pl. kifejezetten tilos földelés nélküli konnektorba kötni, elég ha csak kicsit szivárog a víz és kiül a fázis a készülékházba, menten agyonvág az áram ha hozzáérsz.
2014. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
FI relé beszerelése is erősen javallott legalább a fent említett helyiségekbe.
2014. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!