Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 15m2-re mekkora radiátor kell?

15m2-re mekkora radiátor kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott egy 15m2-es szoba. 20 tagos öntöttvas radiátor van beszerelve, illetve az egyik hosszabbik oldalon(5m) és az egyik rövidebb oldalon(3m)alul-felül fűtéscső megy végig. Nem szeretem a meleget. Télen túlélőtúrák az éjszakák. A kérdés az lenne, hogy hány tagot szereljek le a radiátorból, vagy esetleg elég hőt add le a fűtéscső, így ki lehetne iktatni a radiátort?
2014. júl. 9. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez függ az egész fűtési rendszer és az adott radiátor szelepének beállításáról (a keringtetett víz hőmérsékletétől, a rendszerben levő többi radiátor mennyiségétől stb). A szoba légköbmétere is számít. Nálam a régi gravitációs fűtési rendszer mellett kb. 15 tagú, 115 cm magas padlón álló radiátor volt a 17 nm-es, kis ablakos sarokszobában. A cirkós rendszerre átállás után egyéb okokból 11 tagúra redukálták a radiátorom hosszát, de minimálisan nyitott szelep mellett is 19 fok van telente, úgyhogy még kevesebb tag is elegendő lett volna.


Talán érdemes lenne a tagok számárak csökkentésével egy időben a szelepet hőszabályzósra kicserélni

2014. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellene a radiátort szétszerelni?

Egyszerűbb egy termosztatikus szelepet rátenni, és kész!


A kiszámításhoz meg kevés a m2, a magasság is fontos tényező, a lég-m3 miatt!

2014. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2,7m a belmagasság!
2014. júl. 9. 12:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is a hőszabályzóra, csak nem tudom, hogy ilyen régi radiátorokhoz is lehet külön kapni, vagy jó a standard? Az egyből feltűnt, hogy a cső átmérőkkel lenne gond, nem tudom, hogy radiátoroknál lehet-e alkalmazni szűkítést.
2014. júl. 9. 12:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell termosztát,és nem is lehet csak úgy felrakni. Ki kell cserélni a csapot szelepre! De miért nem elég ha a csapot elzárod,vagy éppen csak fűtsön a radiátor? Vagy az sincs rajta? Akkor azt építtess be . Vagy szűkítsd le a bemenő cső furatát,vékonyabbra ,vagy teljesen el is dugíthatod ha tényleg nem kell a fűtés. / bár ez 1 primitív megoldás /
2014. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"..és nem is lehet csak úgy felrakni."


Miért ne lehetne? Az esetek többségében a radiátorokon van radiátorszelep! Ezek szabványméretűek(1/2", 3/4"), minden nehézség nélkül kicserélhetők termosztátos fejűekre!

Minden esetre kisebb munkával jár, mint a radiátor szétszerelése, rövidítése!

2014. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os.

"20 tagos öntöttvas radiátor van beszerelve",látom nem igen értesz a fűtés szereléshez. tudod mikor használtak ilyen radiátorokat ? kb a 70-es években ! Akkoriban tényleg szelepekkel szerelték a kötéseket! :-)

2014. júl. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es!


Képzeld el szüleimnél is öntöttvas radiátorokkal volt a fűtés szerelve, 3/4"-os radiátorszelepekkel! Évekkel ezelőtt én magam cseréltem a régi szelepeket termofejesekre, és képzeld el, megoldható volt!

Lehet, hogy felétek nem volt szokás, de az elzárás, szabályzás a radiátoroknál is szükséges!

Ráadásul az öntöttvas radiátorok rövidítése házilag nem is olyan egyszerű! A jobbos-balos összehúzató közcsavar "speciális" csőkulcs nélkül nehezen szerelhető! :)

2014. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te tudsz olvasni ? Szerintem NEM. Olvasd már el a hozzászólásom /5/ 2. mondatát ! Utána okoskodj !
2014. júl. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Ki kell cserélni a csapot szelepre!"


Nem vitázni akarok, de csak te beszélsz/beszéltél csapról, -senki más, még a kérdésben sem szerepel!

Az szintén érthetetlen, hogy miért ezen vagy megakadva?

2014. júl. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!