Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen színű legyen szerintete...

Milyen színű legyen szerintetek a falam? Egyéb meglátások is érdekelnek a szobámról.

Figyelt kérdés

Készítettem egy albumot: avgg.imgur.com


Egy meleg, barátságos, de világos szobát szeretnék. A falak több, mint 10 éve voltak festve, tudom, csúnyák. A fehérrel az a bajom, hogy hideg és az amortizáció leginkább szürkülésként jelentkezik. A krémszínen és a vajszínen gondolkodom, esetleg még valami halványsárga, de attól félek, hogy ha rosszul keverem, hideg lesz. Az erős sárga, úgy érzem, émelyítő lenne, szerintem nagyobb szobába való. A lila, zöld, kék nem a stílusom.

A bútorok abszolút nincsenek egymáshoz válogatva, eltekintve attól, hogy a sötétbarna asztalt elcseréltem anyukámmal a világosra. A szekrénytől igyekszem megszabadulni, szép, de nagyon sötét. Így, hogy oldalra tettem, egész diszkrét.

A képek a sajátjaim és tudom, hogy egyszerűek, de kísérletezgettem velük és maradtak.(legalábbis a festésig) A gitárokat kinn kell tartanom, mert így többet gyakorolok, mintha a tokjukban lennének egy sarokban, de végülis nem lógnak ki a színükkel, azt hiszem.


Szóval ha valaki, akinek gyakorlottabb szeme van ezekhez a dolgokhoz, tanácsot adna, azt megköszönném. Elég régóta harcolok a szobával, ötszázszor átrendeztem már, most lehet, hogy sikerült eltalálni, csak a fal rontja le nagyon. Szeretnék még polcokat az asztal és az ágy fölé, meg az ablak melletti falra, de most a festés van soron.


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. júl. 11. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen sárgás/krémszínű lenne a legjobb, de a szobát nagyon lehangolja a képeken a régi, de egymáshoz sem illő bútorok...Ha sokat akarsz dobni a szobán, akkor a festés után kezdj arra gyűjteni szerintem...egy modern asztallal, szekrénnyel és ággyal mindjárt jobban nézne ki a dolog...
2014. júl. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szekrény egyébként tényleg nem csúnya, csak nem egy ilyen ici-pici szobába való. A gitárok nyugodtan legyenek elöl, viszont a képeket bekeretezhetnéd, ha a falon akarod tartani őket, mindjárt jobban mutatnának.
2014. júl. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Mi a nappalit Héra Aranypart-színűre festettük, leginkább a francia krémes sárgájához hasonlít, nagyon szép szín, kellemes. [link] Ilyen vödörben van, csak értelemszerűen nem bordó, hanem halványsárga. :)
2014. júl. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen világos, semleges színt használnék, ami mindenhez megy és barátságos. Nekem egy púderes halvány barack jutott eszembe, de gondolom fiú vagy, és talán azt lányosnak találnád. Ezért inkább egy vanília, krémszín lenne jó. Semmiképpen sem fehér, mert az tényleg rideg. De a túl színes sem illene. A bútorok nagyon jók! Egy kicsit rendezettebben szebben mutatna a szoba. Pl. kicsit jobban össze lennének pakolva a dolgok. A falok valahogy jobban el lennének rendezve a rajzok. Esetleg valamilyen keretben. Sokat dobna az összhatáson a rendezettség.

Vennék egy szőnyeget, attól sokkal barátságosabb lenne a hangulata a szobának. És az ágyhoz tennék egy falvédőt, attól is barátságosabb lenne és a fal sem lenne foltos.

A felvédő akár lehet az is, hogy arra a részre valamilyen modern, érdekes tapétát tesztek.

2014. júl. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!


Hogy tisztázzuk, lány vagyok, 26 éves, és sajnos még nem annyira önálló anyagilag, mint amennyire szeretném.


Igen, egyik bútor sem a mostani időkból való. :-) Az ágy nagyon kényelmes és masszív, és asszem, jó kompromisszum a franciaágy és az egyszemélyes között, ugyanis a párom szokott jönni.

Az asztal is masszív és a három fiók nagyon praktikus, elsősorban ezért cseréltem el, meg mert a régi eléggé ingatag volt. Ugyanakkor azt kell mondjam, a matt felületű tisztábbnak hat, nem látszanak rajta ujjlenyomatok, ráadásul ez kezdi elveszteni a fényét ott, ahol az egeret mozgatom...

A szekrény gondolom, nagyon bejönne egy antikbútor-gyűjtőnek, de én inkább valami könnyű, világos, bútorlapból készült fiatalos szekrénnyel lennék jóban. Ez ráadásul baromi nehéz is. Szóval ha lecserélném a bútorokat, akkor a szekrény-asztal-ágy sorrendben tenném, de az ágy még lehet, maradna is.


A képeket tényleg csak próbaképpen tettem fel, hogy mégis milyen lenne, és mivel sokkal jobb rájuk nézni, mint a mocskos falra, hagytam őket. Nem ragaszkodom hozzájuk, de mint kiderült, érdemes képeket kitenni.


Bocsánat a rendetlenségért, de pont azért nem akartam elpakolni, mert így jobban kijön, hogy milyen használatban, amúgy nem vagyok egy rumlis alkat. Folyt.

2014. júl. 11. 11:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kapucsínó színűre festeném, bár nagyon jól el kéne találni az árnyalatot, hogy menjen a padlóhoz meg a bútorokhoz.
2014. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az ilyen rózsaszínes beütésű színektől kicsit idegenkedem, "édeskésnek" találom őket, inkább a faház- és kuckóhangulatot szeretem, de ide még az erősebb sárgát is túl soknak érzem. Feltettem két új képet, ezek télen (tavasszal?) készültek, akkor még lent volt a szőnyeg és a régi asztal is látszik. Sokkal jobban illettek a színek egymáshoz, még a szekrény se lógott ki, kuckós is volt, csak alapvetően világosabbra vágytam, meg stabilabb asztalra. (Igen, itt meg a ruháimat hajtogattam éppen...)Most így elnézve, elég barátságos volt, de nyárra mindenképp valami könnyedebbet szerettem volna, meg kisebb szőnyeget, amit egyszerűbb tisztán tartani, azt is majd kerítek...

Hmmm...azt hiszem, két stílus közt vacillálok, a vidékies-kuckós és a világos diákszoba közt. Ha találok állást, mindenképp újítok, csak jó lenne a falat már eleve úgy festeni, hogy jó legyen.

Most az jutott eszembe, hogy egy olyan barna asztal, mint a régi (csak újabb), szépen illeszkedne és a szekrényt is oldaná kicsit, télen a régihez hasonló, nyáron meg valami kávé vagy bézs színű szőnyeget tennék le...A parketta is üti szerintem egy kicsit az egészet...Persze lehet, hogy mostmár teljesen elszálltam...:-D


Örülök, ha írtok még, az eddigiek is sokat segítettek. :-)

2014. júl. 11. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!