Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet-e tapétára glettelni?

Lehet-e tapétára glettelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Régi vályogház mennyezetét szeretném újrafesteni. Fűrészporos tapéta van rajta, de itt-ott már elvált a faltól. Az egészet nem akarom leszedni, mert nem a legjobb a mennyezet állapota, félő, hogy a nádszövettől elválik ha elkezdem letépni a tapétát. A gipszkartonozás jó megoldás lenne, de költséges, ezért arra gondoltam, hogy csak ott szedném le a tapétát ahol levált és újra glettelném az egész mennyezetet, de nem tudom, hogy a fűrészporosra rá lehet-e glettelni. Nem fog-e felválni tőle az egész, vagy megáll-e egyáltalán a glett a papíron. Abból indultam ki, hogy a gipszkartonon is papír van és azt is lehet glettelni. Nem tudom, segítsetek légyszi. Köszi.

2014. júl. 12. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ,mert lejöhet papírostól .
2014. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tapétára nem. Le kell szedni, ami vakolat lejön, az jöjjön, majd drivitháló és glett, vagy gipszkarton és glett.
2014. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a 20 kiló glett ami rámegy, igen komoly súllyal bír lefelé annak a régi ragasztónak. Megáll rajta ugyan, de sok helyen meg fog nyílni az illesztéseknél miután lefested. Magyarán adsz a szarnak egy pofont.
2014. júl. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Abból indulj ki, hogy vályog. Aztat pedig meszelni szokás ezer éve.
2014. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért szokás meszelni, mert a sáron nem marad meg a glettanyag, ledobja.
2014. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valahogy a tapkó mégis fennmaradt nekije...
2014. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert az alá nádszövet van rakva (ahogy írta is a kérdező), amibe viszont már tud kapaszkodni a glettanyag.
2014. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meleg vízzel, festőhengerrel (korongecsettel) szépen "lefested" a fűrészporost, és ha egy fél óra múlva nem esett le, akkor újra átkened. Így biztosan fel fog válni, én a papír tapétát mindenhonnan így szoktam leszedni. Legkésőbb a harmadik réteg után a saját súlyától lejön.
2014. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Sok hasznos tanácsot kaptam.
2014. júl. 17. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!