Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelt mennyire lehet átalakít...

Panelt mennyire lehet átalakítani? Esetleg falakat átmozgatni?

Figyelt kérdés
Vagy pl. ha máshová szeretném a vizes blokkot, át lehet vinni?
2014. júl. 14. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem annyiba kerül, hogy nem éri meg. Terveztetés, engedélyeztetés, a falak miatt statikust kell hívni. Annak az sem elég, hogy csak a te lakásodat nézi meg, hanem a többit és meg kell nézze, hogy ugye ott mit alakítottak már át, az is köti a kezed.



Meg hát lehet én vagyok helikopter, de szerintem a panel életkezdésre jó, én nem tudnám elképzelni, hogy gyerekekkel 50-60 négyzetméteren éljem le az életemet ebben a betontömbben, szóval én azt is nézem, hogy addot esetben több millió forintot rákölteni a lakásra abszolút nem éri meg, mert senki, de senki soha nem fogja neked azt megfizetni, ha el akarod adni, mert azok vesznek panelt, akiknek különben sincs sok pénze és nem fogja azért a másfél-kétszeresét fizetni a lakásodra, mert te belenyomtál annyi pénzt. Így is, úgy is egy 40 éve épült panel. :(

2014. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 plajer tibor ***** válasza:

mindent lehet ...... mint tudjuk, de pénz kérdése.


a panelházak belső falainak is nagyrésze teherhordó fal így az osztatlan közös tulajdon része, nem privát. Nyílásvágást szokta szabályozni a házirend is. Általában az 5. emelet alatt nem szokták engedni, felett igen. /10 szintnél/

Ismerek példát arra is hogy 2 db lakásból egyet csináltak a NÉPFÜRDŐ utcában , mert tetszett nekik a MARGITSZIGETI panoráma az ablakból. Tudok olyat is, hogy a fürdőt kihozták egy ablakos helységbe és konyhát berakták a nappali sarkába /amerikai konyha/.

összefoglalva:

1. társasházi hozzájárulás

2. statikai szakvélemény

3. építési engedélyezési terv dokumentáció /szöveges rész is/

4. beton fűrészelő céggel kivágatni, amit kell.

5. többi szakma befejezi....


vigyázat, hogy a fűrészelésnek sok áram kell 35 Amper ÉS ERŐSEN PANCSOL IS, beázhat az alsó szomszéd.

2014. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!