Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padló ebédlőbe?

Laminált padló ebédlőbe?

Figyelt kérdés
Túl hideg a burkoló lap az ebédlőben,ezért szőnyegeket raktam rá a gyerekek miatt,mert félek,hogy felfáznak.Még most is túl hideg,pedig nyár van.Arra gondoltunk,hogy laminált padlóra cserélnénk.Szerintetek jó ötlet?.Ha igen milyen vastagságút kellene venni?

2014. júl. 16. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tenném, mert nagyon érzékeny. Ha mégis így döntetek akkor magas kopásállóságút vegyetek, illetve van olyan ami (valamilyen szinten) vízzáró. ennek a végeit is kezelik valami gyantával. Fontos volna, hogy a szék- és asztallábara ragasszatok filcpamacsokat (ahol a padlót veszitek ott biztos, hogy lesz ez is) mert különben rövid úton fel fogják karcolni a bútorok. Az esetleges javítás érdekében érdemes olyat választani ami visszaszedhető (van olyan amire rá van írva, nem tudom, lehetséges, hogy mind olyan :) ) mert akkor az esetleges megkopott darabokat ki tudjátok cserélni.
2014. júl. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem praktikus. Valami nagyon vastag, jó minőségű, strapabíró kéne. Azért konyhában többször előfordulhat, hogy valami kiömlik, kifolyik. A laminált padló nem szereti a vízben való tocsogást.

Szerintem egyszerűbb, ha kis házi zoknit hordtok, aminek nincs szára. Ha nincs ilyen meleg, akkor a laminált padló sem meleg. Ha meg a földön akarnak játszani, akkor leterítesz egy plédet.

2014. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen..akkor ez tényleg meggondolandó..
2014. júl. 16. 09:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi probléma a laminált padlóval, nem kell semilyen különleges dolgokat vele művelni, csak a te problémádra válaszolva: ha a jelenlegi hideg, a lamináltól sem lesz meleg.
2014. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Máshogy: ha a kő szőnyeggel hideg, akkor a laminált sem lesz melegebb. A gyerekek meg járjanak papucsban és ne a földön kajáljanak. ;)
2014. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jepetto Parketta Stú válasza:

Kedves Kérdező!


AC4-es kopásállóságú, IC2-es ütésállóságú, vagy e feletti laminált padlóknál nem kell félni a kopástól, főleg, ha filc van a székeken, ami egyébként is, már csak a zaj miatt is ajánlott. Ha félsz a víztől válassz impregnált hdf lapú laminált padlót (Krono Original, vagy Kaindl 10 mm-es)


Mivel a laminált padlót úsztatva kell lerakni, lehetőség van arra, hogy alátétekkel hőszigeteld a helyiséget, amennyire csak lehet. A parafa tekercs ebben nagy segítség, mert ez nemcsak jó hőszigetelő, de remek lépészajcsökkentő is. (Viszont azért megemlítem magát a parafa padlót is, ami köztudottan a legmelegebb faburkolat. Ég és föld a többihez képest. Csendes, rugalmas, meleg, jó víztűrő padló. Érdemes egyszer csak kézbe venni.)


Üdv,

Jepetto Parketta Stúdió

2014. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat..és legjobban a 6-os válaszolónak köszönöm a hasznos segítséget! :)
2014. júl. 18. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!