Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falfestés ötletek?

Falfestés ötletek?

Figyelt kérdés

Adott egy szoba 3x5 m, az egyik 3 méteres végig üveg, és vele szembe van egy fehér ajtó, az ablakkeretek is fehérek.

A padló világos barna parketta. Milyenre festenétek a falat, ha mindenképp szeretnék bele élénk színt pl narancssárga, zöld vagy piros, és többszínű legyen, esetleg minta is lehet benne?? Fehér is lehet benne de nem preferálom a túl sok fehéret.

Ötletek?


2014. aug. 11. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne halvány drapp vagy világosabb pasztellszínt választani és mellé az egykor divatos elválasztó sáv helyett körben RGB LED-szalagot ledvezérlővel!

Ennél a szineket, illetve azok lágy, dinamikus váltakozását, fényerejét egy távirányítóval Te magad állíthatod be hangulattól, időjárástól függően. Ez a halvány pasztelleket szinte újrafesti, ráadásul folyamatosan. Rendkívül impozáns benyomást tudsz kelteni vele. Érdekes hatásokat lehet aktív fényfestéssel elérni... De lehet próbálkozni éleken megvilágított plexi lapokkal és hasonlókkal is. A lényeg, hogy halvány, egyforma színű, illetve pasztell árnyalatú legyen a falfelület egésze, másképp nem érvényesül kellőképpen a fények hatása.

2014. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tetszik az ötlet de ez mennyire drága/macerás?
2014. aug. 15. 11:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálok mindenre válaszolni, ha valamit kihagytam, kérdezz bátran. Olyan boltban dolgozom, ahol árulunk ilyeneket is.

Nálunk pl. RGB LED szalag métere 2800Ft, de lehet alkudni, hogy több méternél 2500-ba is odaadják. Kevesen tudják, de legtöbb helyen nagyobb mennyiség esetén tudsz egy kicsit alkudni, általában olyan 10% körül... :)

Egy LED-vezérlő (kis fehér dobozka két kis bajusz drótocskával a szalagok fele) kétszer 5M, azaz összesen 10 méternyi szalagot képes meghajtani egyszerre. A vezérlőn van egy 12Voltos tápcsati aljzat, pont mint egy laptopon. A vezérlőn másik kis bajuszon kivezetve található egy infra érzékelő, ami a távirányítót "látja". (Rejtett szereléskor ennek a szemnek kell kilátnia a szobára!)

A vezérlőre egy 12Voltos egy tápegységet kell kötnöd, erre kapható filléres, gyári csatlakozó, nem kell forrasztgatni sem a szereléshez. A tápegység teljesítménye úgy számolható ki, hogy egy méternyi szalag 14,4Wattot eszik teljes üzemben. Ha pl. 10 métert használsz fel belőle, akkor 144wattnyi energiát fog felvenni maximális fényerőn és fehér színnél, ahol mindhárom alapszín egyszerre, teljes intenzitással világít. Erre még rá kellene számolni 25% biztonsági tartalékot, hogy a tápegység élettartama maximális maradjon.

Persze ez a látszólag nagy érték természetesen felesleges energiapazarlás lenne, hiszen nem vakítani szeretnél vele. :) De ettől függetlenül erre kell méretezni a tápot, hiszen a beállítási lehetőség fennáll és ha valamit a távvezérlőn be lehet állítani, mindig lesz olyan okos vendég vagy gyerek, aki ki is próbálja.. :) Egyébként valahol egytizednyi fényerőn, ráadásul nem fehér fényre használod. Így a gyakorlatban 5...15W fogyasztás lesz várható a teljes 10 méteren. :)

Tápegységből un. "ipari tápot" ajánlok, ezek folyamatos üzemben sokkal stabilabbak, ráadásul a rácsos fémtető miatt kevésbé melegszenek fel. Ellenben valahova el kell őket rejteni, pl. álmennyezet, padlás, szomszédos helysiég, stb... Emiatt a biztonsági 20% tartalékot el is hagyhatod persze. 144W-nyi energia 12Volton 12A.

Nálunk pl. 1,2, 5, 10, 20 amperesben vannak ilyen tápok, így a 20A-est szoktuk ajánlani, de ez boltonként is eltérhet, érdemes kicsit nézelődni vásárlás előtt...

Tehát egy kellő kimeneti áramot leadni képes tápot kell keresni hozzá.


Led vezérlőből van kisebb távirányítójú, illetve okosabb, 48gombos, ahol már saját szineket is tudsz kikeverni és eltárolni, valamint jóval több fényeffektet ismer. Mivel egyik 3ezer körül van, a másik meg 4 körül - nem kérdés, hogy melyik éri meg jobban az árát. :)


Még valami: felesleges a teljes szobát körbeszalagozni! Bővel elég L alakban a két oldalfalat, hiszen a fény a szemben lévő másik két falat is éri. Érdekes, sejtelmes hatást ad és akkor a maximális 10 méterbe bőven beleférsz. :) Ha nem éri teljesen végig a falat, az se végzetes gond, úgy is be szokta világítani a felületet, csak akkor lesz egy kis "fény-sarokoszlopod" a túlsó sarkoknál, ami szerintem inkább sejtelmesebb, mint zavaró.

Ha esetleg nem elég a 10méter, akkor beszerezhető erősítő egység is a vezérlőhöz, ami megtöbbszörözi a kapacitást, de ilyet nálunk pl. a kuya se keresett... :))

A szalagok ragasztható, öntapadós kivitelűek szoktak lenni, valami kell a falra, amin jól megtapadhatnak.

Kaphatók mindenféle fém "lécek" is, amik voltaképpen alu idom profilok, általában homokfúvott és kopásmentes, igen masszív kivitelben szinezettek. Ezek részben dekorként szolgálnak, részben megtartjk és elrejtik, magukba zárják a szalagot, részben a hűtés miatt növelik annak élettartamát. A felfogatáshoz jól kiképzett furataik, csúsztatós nútjaik vannak, formájuk igencsak mutatós, változatos. A tetejébe fehér prizmás tető is kapható, ami a ledek pontszerű fényét homogénné olvasztja össze.

(Nekem pl. ez annyira nem tetszik, mert opálos a szine, ami elnyel egy csomó értékes fényt.) Belül pedig a prizmák hossz irányban vannak belenyomva. Ettől kereszt irányban tényleg jól olvasztja a fényt össze, ám hosszában kicsit "szaggatott vonalas" marad a fény. Azaz nem nagyon, de mégis hullámzik a fény erőssége a ledek és a térközök szerint. Viszont nem annyira kvantumos, mint a natur ledszalag. Azután végdugók is vannak ezekhez, - szóval mindenfajta kiegészítő létezik hozzájuk. Cserébe viszont rohadt drágák. (Nálunk pl. 3eFt/métertől indulnak, vagyis drágábbak, mint maga a szalag... :( )

Helyette mi azt szoktuk ajánlani, hogy keskeny alu csíkot (szegőlécnek árulják házépítő, vagy barkács boltokban) csavarozzanak a falra és arra ragasszák fel a szalagot.

A szalag eltakarja az ugyanolyan vastag csíkot, ugyanakkor kiválóan tapad rajta és a hőt is hatékonyan leadja a fal felé. A szalagok élettartama 40ezer üzemóra papírforma szerint, de ezt nem hiszem, hogy valaki lemérte volna a valóságban. Minden esetre a csere nem bonyolult. A szalag egyébként 5cm-es részenként vágható, toldható, forrasztható. Azaz egy esetleg hibás szakasz ki is cserélhető rajta, nem kell eldobni az egész 5méteres dobot ilyenkor. Alu léc esetén érdemes úgy felszerelni, hogy az esetleges javítás ne járjon falbontással, porolással, újrafestéssel...


Ja igen, falra tett ledszalagból csak vízállót érdemes venni, mert annak sima a felülete és nem szedi úgy össze a port, pókhálót, stb... Mi pl. nem is tartunk másfajtát pont emiatt.


Remélem, tudtam segíteni. Első körben ennyit szoktunk elmondani az érdeklődőknek. Ha még kérdésed van, majd megírod.

2014. aug. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!