Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tegyek a szobámmal, hogy...

Mit tegyek a szobámmal, hogy otthon érezzem magam benne?

Figyelt kérdés
Sziasztok Szabina vagyok 13 éves és elegem van a szobámból sírok ha bemegyek. Túl van zsúfolva ez a baj de olyan cuccokkal amik hasznosak és anyáék nem akarják kidobni. De én allergiás vagyok annyi a por hogy éjszakákat nem tudok tőle aludni. Úgy képzeljétel el hogy a szekrény teteje az íróasztal az ágyam s az alatt mert emeletes nincs hej a földön írom a házit. Nyuszi is van törpe ,van ketrece de szegénykémnek se jó így. Most mamámnál alszok a másik szobában mert szívem szerint elégetném a szobám. Tönkre ment a mosógép és rengeteg minden volt rajta az van most az én íróasztalamon. Hajnal egyig takarítottam mire rend lett elmentem vidékre hazajöttem minden szét dobva kupikupi. Ennyit ért a munkám. Nem érdekel már a szobám ha tehetném elköltöznék! :'( de ez most és még 5 évig lehetetlen. Anya kitalálta hogy cseréljünk szobát én benne vagyok de egy hétvégét kell rááldozni szóval ennek lőttek. A szüleim nem értenek meg. Csak halogatják pedig mondásunk szerint "amit ma megtehetsz ne halaszd holnapra"! Szörnyű mit érzek én ..... Sírok....üvöltök..... Tombolok.... S ki gondolná hogy ettől!- Mert a lelkem fáj?

2014. aug. 21. 11:37
 1/5 anonim válasza:

Kedves Szabina!

Először is tisztázd a dolgot a szüleiddel. Találjatok kompromisszumot. Tudom, ez lerágott csont, de tényleg. Ne hordjon be senki semmit a Te szobádba, mert az a tiéd. A szoba méretétől függően válogasd meg a dolgokat, amiket benne akarsz tudni...

Sajnos mást nem nagyon tudok mondani. Ezt neked kell megtenned.

Ezzel a sírok, üvöltök dologgal kapcsolatban pedig, ne drámázd túl a dolgot. Millió dolog jön még az életben, ami ennél százszor rosszabb. Tényleg. Komolyan. Akkor azokat hogy fogod majd elviselni?

2014. aug. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ezt tenném: kérnék kulcsot a szoba ajtajához. Ami nekem nem kell, azt kitenném az ajtóm elé, vagy a nappaliba. Aztán, ahova akarják. Max majd kiabálnak óbégatnak kicsit, na és , az akkor is a TE szobád. Ha sok cuccod van még így is, akkor vegyél dobozokat, magasabb szekrényt vagy polcot, ötletekkel tele van a google. Nálunk nagyon pici szoba van a gyerekeknek, de nekem nagyon fontos volt, hogy jól érezzék magukat benne. Ők festették ki maguknak, a bútorokat mi csináltuk a férjemmel, igény szerint alakítva őket. Legyél kreatív és ne hagyd magad!

[link]

2014. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sőt szerintem titokban el is vaterázhatnád a neked nem szükséges cuccokat a szobádból. :)
2014. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mond meg anyukádnak, hogy egy allergiás gyerek mellett napi szinten kell porszívózni(minimum 2 naponta,de jobb ha napi szinten) és vizes portörlést alkalmazni, nem csak allergiaszezonban, hanem mindig. Erre minden orvos is felhívja a figyelmét a szülőnek. A szekrényteteje is beletartozik a portörlésbe. A függönyöket meg 3-4 hetente kell mosni.
2014. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem csak vizes portörlést, hanem vizes felmosást is a szobákba.Ágy alatt is, ha laminált vagy normál parketta van.
2014. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!