Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Állmenyezetet tervezek csináln...

Állmenyezetet tervezek csinálni, amelybe rejtett fényt tervezek. Jók a rejtett fények? Melyik a jó milyen led fényforrás hogyan csináljam? Megéri-e elég világos?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Nős vagy? Ha nem, akkor találkozhatunk?
2014. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, jók a rejtett fények.


Nem kell hozzá álmennyezet sem (egy L-lel!), sokkal egyszerűbb, mint gondolnád.

Elég világos, de kombinálhatod szpotokkal is, a linken majd látsz egy csomó példát és felhasználási ötletet.


Ilyen egyszerű: kell hozzá egy világos színű plafon (mondjuk fehér), néhány díszléc, LED-szalag, valamint a LED-szalaghoz való elektronika, ami általában egy darab trafót jelent.


A lényege az, hogy a szoba fala mentén, a plafon alatt felragasztasz körben könnyű polisztirol díszléceket, és ezekben van a LED-szalag. A Led-szalag a plafonra fogja vetni a fényt, a direkt éles fényt eltakarja a díszléc, a világítást a plafonról visszaverődő fény adja. Nagyon diszkrét és kellemes.

Nem kell álmennyezetet építeni, gipszkartonozni, fúrni-faragni, lámpatesteket bűvészkedni az álmenyezetbe, és nem is vesz el a helyiség belmagasságából.

Ma már ez az egész nagyon egyszerű, és sokkal látványosabb is, mint a hagyományos álmennyezetes megoldások.


A LED-szalagnak nem kell feltétlenül csak fehérnek lennie, lehet változtatható színű és fényerejű is.


Itt megtalálod a teljes leírást: [link]

2014. szept. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Álmennyezetet...
2014. szept. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

jó persze az első pár nap, aztán megunod és az életbe többet nem használod

legalábbis ahány ismerősömnek egy se használja, csak amikor megmutatta az új lakást :)

2014. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: "jó persze az első pár nap, aztán megunod és az életbe többet nem használod

legalábbis ahány ismerősömnek egy se használja, csak amikor megmutatta az új lakást :)"


Inkább ülnek a sötétben szomorúan? :(

2014. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pár ilyen én is láttam már, de sehol nem sikerült tükörsimára glettelni a mennyezetet. A súroló fény pedig az összes hibát kihozza...

Amúgy nekem tetszik, én szeretem, ha nem reflektorral világítanak közvetlenül, hanem szórt fénnyel. Nyilván ekkor nagyon fényáram kell, mintha hagyományos csillár lenne...

2014. szept. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!