Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Most cseréljük a gázfőzőlapot...

Most cseréljük a gázfőzőlapot indukciósra. Ha az egyes főzőzónák max.1400-1800 KW-ot tudnak "csak" az elég? Milyen gyorsan melegszik fel a víz? (Gyorsabban mint a gázon? )

Figyelt kérdés
Ez egy 4,6 KW-os indukciós főzőlap, sajnos csak ennyit bír el a hálózat...

2014. szept. 24. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

1400-1800 Watt, kilowattnak az már elég emberes lenne!

Kár lenne vitába szállnom az elektromos főzőlap híveivel, de a gáz továbbra is harmada-negyede annyiba kerül, mint az áram.


Lehet, hogy gyorsabb, de a sört is gyorsabban lehűtöm egy CO2-vel oltóval, mint a mélyhűtővel, de nem lesz olcsóbb!

2014. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gáznâl nem melegít gyorsabban. Lábasaid, fazekaid jók indukciós főzőlapra?
2014. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk csak gázpalack volt, de (nem mértem ki, de emlékeim/érzésem szerint) jelentősen gyorsabban melegít az indukciós, s ami fő, nem pazarolja el a hő nem kis részét arra, hogy a szobát melegítse lelkesen...

Szerintem 1400-1800W elég, a mienk tud 2000 fölött is talán, de sosem használjuk ott (vízmelegítéskor még felrakom az alapértelmezett 1300-ról, máskor leveszem 800-ra, tartósan pedig többnyire még lejjebb). Inkább az a baj, hogy 300 W a legkisebb, s azt is ki-bekapcsolással oldja meg és kifut a kicsi edény s azt hiszem, nagynál is van szitu, amikor ez sok...

Én szeretem az indukciósat, a gázt eleve utáltam takarítani :) Mivel nálunk úgysincs gáz, logikus lépés volt a villany használata. De ahol van, ott is sokan szeretik.

2014. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A régi fajta vastag lábasok jók indukcióshoz :) De meg kell nézni egy mágnessel és kiderül.
2014. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A KW-ot elírtam valóban... :) De értettétek! Az edényeim nem mind jók persze...azt cserélni kell, viszont az nekem sokat számít mennyit állok a konyhában. És a gáz minősége miatt IS cseréljük. Hétvégén 12:00 után mintha menetrendszerűen rosszabb lenne a gáz minősége. Az olaj nem akar felmelegedni, ha fel is melegszik, egy adag krumplit sokkal tovább sütök, mintha előtte kezdeném...Egyszóval azt gondolom az árammal nem tudnak átvágni ezzel viszont igen...
2014. szept. 25. 08:11
 6/7 kovpet ***** válasza:

A Háttérhatalom hígítja a gázt, mi? :)

Biztos azzal az anyaggal, amit a chemtrailbe is tesznek.

2014. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd, nekem van gáztűzhelyem a szuterénben a mosó-befőző-konyhában, és van indukciós tűzhelyem fenn a házban a konyhában. Amíg a gázzal egy halom levegőt is felfűtök, és áramlik fel a forró levegő az edény oldala mellett, addig az indukciós főzőlap az edény aljában indukál áramot, és az edény alja melegszik. Tapasztalatom szerint ugyanakkora mennyiségű étel egy 1,5 kW-os indukciós karikán jóval hamarabb felforr, mint egy 2 kW-os nagy gázrózsán!
2014. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!