Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bio-házat szeretnénk. Létezik...

Bio-házat szeretnénk. Létezik rá támogatás?

Figyelt kérdés

Régi, kb 40éves kockaházban élünk, ami zabálja az energiát. Gondolkodunk, h hogyan tudnánk csökkenteni?

Amire gondoltunk: víz saját fúrt kútból, áram napkollektorból, fűtés földenergiával. Utópia vagy reális elképzelés? Mennyibe kerülne a megvalósítása? Létezik rá önkormányzati v állami v bármilyen támogatás?

Köszi!



2014. szept. 27. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

erre nincs támogatás.a geotermikus energia kb 150m2 háztól térül meg valamennyire.

furt kút ha jó a víz akkor ok.áramhoz napelem kell, de a nagy energiafogyasztókra méretezve ez sem térül meg és nagyon drága is. de ezeknek utána tudsz nézni.

legegyszerűbb egy jól szigetelt, jelen esetben egy szalmabála házat javasolnék, cserépkályhával, vagy tömegkályhával. fűtési energiája minimális. villanynál spórolni kell...ez a legjobb megoldás.

2014. szept. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Létezik megoldás minderre, de nem olcsó. Mivel baromira leestek a kamatok, én is inkább a jövőbe fektettem a bankban parkoló pénzemet. Egy három szintes, 10x10 méteres Kádár-kockában lakom, 38-as izolit porotherm a fala.

Erre tettem 10 centis hungit, telibe kenve. (Nekem ne keringjen a pogácsák közt a levegő.) Fa födémemet zárt cellás fújt habbal hőszigeteltettem 7 centissel. A tetőn egy 3,5 kW-os napelem rendszert csináltattam. És egy 10 kW-os földszondás hőszivattyút telepíttettem.

A homlokzatszigetelés 2 misi volt, a födém 1. A napelem 2.

A hőszivattyú 7.

A nyáron a hőszivattyú szondáján keresztül klímatizáltam, 4 db 70 W-os szivattyú ment [és nem a 2db, darabonként 2,5 kW-os klíma]. A melegvíz 3 kWh naponta.

Áramban nullszaldós vagyok. A hőszivattyús fűtésssel kapcsolatban majd tavasszal kérdezzél. Mindenesetre jelenleg 6,5 COP -val fűtök hajnalonta. [Azaz 1 kWh elektromos energia segítségével 6,5 kWh energiát szivattyúzok fel a földből, és fűtöm vele a házat.]

Jelenleg kazáncserére van állami támogatás, ha jól tudom. Már több mint 2 hete hallottam, hogy elindult a pályázat, úgyhogy minnél hamarabb néz utána a lehetőségeknek.


[link]

2014. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A homlokzatszigetelés 2 misi volt, a födém 1. A napelem 2.

A hőszivattyú 7."

és 12 misiből meddig fűtöttél volna?? mondjuk fával vagy gázzal?

2014. okt. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Igen, vannak emberek, akik állandóan a megtérülési időt firtatják. [Ez valami új divat.] Van kocsid? Hány misi volt? Négy? És mond, mikor térül meg? Abból a négy misiből mennyit buszozhattál volna!!! 33 évig járhattál volna busszal! És te mégis a kocsit választottad...


Nem magyarázkodásképpen, de a szigeteléssel egyrészt nőtt a komfortérzet a lakásban, másrészt mindenütt egyforma meleg lett. Addig a fürdőszoba volt a leghidegebb. Jut eszembe: a fürdőszoba mikor térül meg? Neked is van? Ugye van! És megtérül? Persze, hogy megtérül! Nem lavórban egy fáskamrában kell tisztálkodnod. Viszont úgy ahogy te kérdezed, SOSEM térül meg egy fürdőszoba.

Visszatérve a házi rezsicsökkentéshez, most egy 300 négyzetméteres házat egy 46 m2-es panel rezsijéből megoldok. Oké, hogy 20-25 évig fűthettem volna vele fával, de 20 év múlva már nyugdíjas leszek [ha akkor lesz még olyan] és már most sincs kedvem salakolni, meg a szálló port törölni, meg a -20 fokban a fát behordani. Nekem már megtérült az egész beruházás azzal, hogy áramban önellátó vagyok. És a melegvíz, a nyári klímatizálás és a téli fűtés pedig havi 15 ezer forint költséggel megoldható egy 300 m2-es házban. A nyugalom és a kényelem miatt érte meg nekem. És főleg a biztonságérzetemen dobott sokat. Ha feldobnám a talpam, a tanár feleségem is fenn tudja tartani a házat és el tudja látni a gyerekeket, és nem kell elköltözniük a megszokott családi otthonból amiatt, mert nem tudja fizetni a rezsit...


Szóval értem és tiszteletben tartom a kérdésedet, engem a fent leírtak motiváltak a kivitelezésről való döntés során.

2014. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ezenkivul ne felejtsuk el azt hogy egy ilyen haz erteke joval tobb es ertekalobb mint a hagyomanyos hetkoznapi hazake.es a 12 millioja nem vesz el mivel minimum ennyivel tobbet er most a haza.
2015. márc. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!