Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom azt megállapítani...

Hogyan tudom azt megállapítani, hogy diszperzittel vagy mésszel volt a fal kifestve?

Figyelt kérdés
Egy régi házat szeretnénk kifesteni, meszes falfestékkel. De úgy tudom, hogy ha diszperzittel volt előtte kifestve akkor nem lehet mésztartalmú festéket rákenni.(csak ha lekaparjuk, azt meg nem szeretnénk) Az lenne a kérdésem, hogy miként tudjuk megállapítani, hogy mivel volt a fal sok-sok évvel ezelőtt lefesteve? (a bácsi aki ott lakott, már meghalt, így tőle mér nem tudjuk megkérdezni) Köszönöm!

2014. okt. 12. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha mesze, akkor tenyérrel végighúzva fehér lesz a tenyered(befogja).
2014. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy kevésbé feltűnő sarokban egy pár csepp langyos ecetet kell felvinni a festésre. Ha pezsgés alakul ki a felületen, akkor mészszel volt festve.

A mész a falon kálcium-karbonáttá alakul és savak hatására széndioxid felszabadulás közben reagál el.

2014. okt. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. okt. 13. 20:58
 4/4 kunu lenke ***** válasza:
Szia.A 2/3 a befutó!!!
2014. okt. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!