Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Téglafal átfúrása 100mm...

Téglafal átfúrása 100mm átmérővel?

Figyelt kérdés

Elszívót tennék be. Ez egy kifestett, berendezett helyen van, tudom a vésés a legegyszerűbb, de ezt elkerülném.


Mit javasoltok, vegyek fúrókoronát, vagy hívjak falátfúrással foglalkozó céget? Ha magam csinálom megelégednék 100mm -es átmérőjű lyukkal, ha már hívok valakit akkor 150 -est kérnék. Van aki megcsinálta maga? Hogy sikerült? Aki hívott falfúrókat mennyibe került?


2014. okt. 17. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan fúród ami átéri a falat akkor te is meg tudod csinálni. Keresel egy akkora átmérőjű tárgyat azt odarakod ahova szeretnéd a szellőzőt és körberajzolod. Majd a vonal mentén szépen szűrűn kifurkálod, úgy hogy majdnem összeérjenek a lyukak. Majd szépen kiütöd a téglát.
2014. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez is egy lehetőség, gondoltam is rá. Van ilyen hosszú fúrószáram, csak tartok azért tőle, hogy ennyi lyuknál már kifordul inkább a tégla, vagy teljesen leválik a vakolat. Ez sem katasztrófa, vissza tudom csinálni, de még reménykedek hátha kíméletesebben is meg tudom oldani.
2014. okt. 17. 12:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1 es írta.Kell hozzá egy fordulat szabályozós ütve fúrógép,mert a fúrók nem szeretik a nagy fordulatot.

8-10 es hosszú szárú fúró,ami a falat átéri.A 8 as furó könnyeben halad,de több lyuk kell .Tégla ,vagy beton fúró kell .

2014. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne gondold hogy a tégla csak úgy kifordul.Nagyon szépen körbe lehet ez furogatni,csináltam már ilyet .

Előző

2014. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, örülök hogy ezt írjátok. Első körben én is erre gondoltam, csak közben láttam milyen jó megoldások is vannak, csak valahogy a két lyuk miatt nem hiszem, hogy megérne falfúrókat hívni, meg egy fúrókorona se olcsó. Lehet a vége az lesz hogy körbefúrom.
2014. okt. 17. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]



DIY, Pára és szagelszívó telepítése. Lüfter. Ventilation. Extractor Fan Installation.

2014. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, igen ez az az fúrókorona amin gondolkoztam.
2014. okt. 20. 11:26
 8/9 anonim ***** válasza:

a végén fennakad a fúró és a másik oldalról kellett fúrni 5 cm-et vissza, de a központi lyuk adta a helyét, mert az átmegy


38as fal


nagyobb legyen a lyuk, hogy be tudj, ragasztani vagy gipszelni egy pvc csövet, hogy ne a fal mélységébe nyomja a párát


kell visszacsapó légelzáró, hogy ne legyen visszaáramlása a kinti levegőnek


csőboltban lehet kapni

2014. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. Az összerakás már nem gond. Igazából a fúrás se lenne, mert ki tudnám vésni fél óra alatt, csak kevés porral és rombolással akarom, mégis csak lakott helység.
2014. okt. 20. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!