Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Födémszigetelés hogy oldható...

Födémszigetelés hogy oldható meg ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Van egy 50 év körüli családi ház cseréptetővel, tetőfólia nélkül. A ház egyik fele betonfödémes, a másik fele pedig régi stukatúr mennyezet. A stukatúr födémet szeretném valamilyen módon leszigetelni. Az ötletem az lenne, hogy a padláson lévő keresztgerendák közé tennék üveggyapot szigetelést, majd visszaszegelném a gerendákra a pallókat, amelyeken lehet közlekedni, csak azt nem tudom, hogy ez mennyire megvalósítható? Mennyire árt az üveggyapotnak a nedvesség? Mert nagy esőzésekkor egy-két helyen csepeg be az eső. Vagy esetleg lenne valakinek valamilyen ötlete, hogy tudnám leszigetelni a stukatúros födémet?

2014. okt. 28. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézz utána a cellúlóz szigetelésnek:

[link]

2014. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2014. okt. 28. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:
üveggyapotból is van fújható, de le is terítheted "paplannal". a beázást pedig el kell hárítani; egyik szigetelőanyagnak sem jó (hacsak nem zárt cellás)
2014. okt. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a belmagasság engedi én mindenképp gipszkarton álmennyezetben gondolkodnék. Nagyságrendekkel hatékonyabb, amellett egyszerűbb, a végeredmény meg egy szép egyenes plafon lesz.
2014. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az alulról történő gipszkarton szigetelésre én is gondoltam, de azt most már csak jövőre tudom megcsinálni.Ideiglenesen gondoltam, erre a télre leteríteni az üveggyapotot, mert nagyon sok meleg megy ki a födémen keresztül. A beázás sem túl komoly, csak nagy esőzésekkor, pár helyen becsepeg az eső, de ezt is felfogják a pallók, amik a keresztgerendákra vannak lerögzítve, én pedig ezek alá tennék szigetelést. Igazából a befújt porhó okozna inkább gondot.
2014. okt. 30. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!