Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen magasan kell bekötni a...

Milyen magasan kell bekötni a kályhát a kéménybe?

Figyelt kérdés
Fatüzelésű új kályhánk minden ajtónyitáskor kifüstöl,rettentő büdös és sokszor nem akar rendesen égni. Lehet a túl magasan bekötött kályhacső az oka? Jelenleg 170 cm magasan van bekötve a kályha tetejétől. Hozzuk lejjebb? ( a kémény tiszta, a huzat amúgy jó, a fa száraz).Milyen magasan lenne ideális?
2014. okt. 31. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden ok! A kályha cső magassága nem okozza, húzat is OK-no comment! magasságot ne csökkentsed.
2014. nov. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Trafó1 ***** válasza:
100%
Mégsem elég a huzat ha kifüstöl.
2014. nov. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A hibát a kéményben kell keresni.Talán túl kormos,az alsó tisztító nyilásnál sem ártana kitisztitani .Nézzél bele tükörrel .Még madár fészek is lehet benn.
2014. nov. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#1 :vagyok! a 3-as jól ráérzett amit Én elfelejtettem! A korom gyűjtő "zsákot " kell megnézni-val színű az már a magasan van! (ez nem jutott eszembe? ;)
2014. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szóval nem kell lejjebb hoznom? A kéményt most tisztítottuk alul-felül alaposan, mielőtt jött a fűtési szezon. Mivel fokozhatnám a huzatot? Ráadásul két kályhánk van, és mindkettővel ez a gondom.( Toldi 5.5 és 8 kw-os)
2014. nov. 1. 11:18
 6/12 anonim ***** válasza:
Fokozni, csak ha még pársor téglával megemeled a kéményt! (mj: a tető gerince felett kell lenni~30-40 vm-vel)
2014. nov. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az utólag beépíthető huzatfokozók érnek valamit ebben az esetben?( begyújtáskor semmi füst nem jön vissza, csak később, amikor teszek rá, ezért nem tudom,ez-e gond vagy más. De már kikészít, hogy állandóan szellőztetnem kell, és nem akarom így végigcsinálni a telet:-(
2014. nov. 1. 13:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Várd meg, míg csak parázs van, ekkor tegyél rá, így nem lesz füst.


Amúgy milyen magas a kémény?

2014. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6 vagyok amit leírtam a gerinc m felett vagy akkor okosabbat nem tudok!
2014. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gerinc fölé ér mindkét kémény, látszólag jó huzattal működik, mert az üvegajtókon át látszik, hogy szépen ég benne a tűz, csak ha kinyitom, van gond...( pedig lassan nyitom, egy pillanatra, amíg rádobom a fát).
2014. nov. 2. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!