Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom úgy lezárni a...

Hogyan tudom úgy lezárni a festékes doboz tetejét, hogy a benne lévő festék teteje ne száradjon be?

Figyelt kérdés
Annyira lenyomom a tetejét, hogy már jobban nem is tudom, azt gondolom, hogy tökéletesen zár és egy hét múlva újra elővéve látom, a festék teteje beszáradt. Van rá valami praktika? Mit tegyek, hogy a beszáradást megelőzzem?

2014. nov. 23. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
A jól lezárt dobozt fordítsd "fejre", akkor nem lesz bőrös a teteje.
2014. nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na, ezt se hallottam még! :-)
2014. nov. 23. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha olajfesték, akkor zsírőshígítót , ha vizes bázisú, akkor vizet 1 ujjnyi vastagságba.
2014. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: nekem egy festő mondta, és nálam bevált.
2014. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
na tanultam valamit,en is megprobalom
2014. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a doboz pereme nem sérült meg kinyitáskor, akkor simán vissza lehet zárni, és nem szárad be, ha körbe kened a festékkel a peremet.

A fejre állítás nem rossz, de ha nem zár rendesen a fedél, akkor szivárogni fog a festék. Én 30 éve úgy jártam, hogy az ilyen fejen álló dobozból kiszivárgó festékbe beleragadt a doboz és amikor letéptem a polcról a fedél ott maradt a festék pedig kiömlött!

2014. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"Ha a doboz pereme nem sérült meg kinyitáskor, akkor simán vissza lehet zárni, és nem szárad be,.." jó ha tudjátok-levegő marad a dobozban és az elősegíti... azért kell zsírőshígítót önteni rá!Nekem is pictor mondta.
2014. nov. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valakitől hallottam, hogy ha átöntjük egy befőttesüvegbe, a tető alá nejlont teszünk és rácsavarjuk jó erősen a tetőt, akkor szintén nem szárad be. Ez igaz lehet? Próbálta már valaki?
2014. nov. 23. 19:48
 9/11 anonim ***** válasza:

A befőttes üveg gyakorlatilag légmentesen zár, nekem abban vannak eltéve a javításhoz a falfestékek, és nem romlik meg (diszperzit meg tud), és nem szárad be.

Van olyan elvetemült is, aki a ritkán és keveset használt festékekbe még az ecsetet is bezárja (persze előtte kicsit levág az ecset szárából), hogy az se száradjon be.

:D

2014. nov. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9-s hallottam Én is igaz a vízlesbázisú jó-tapasztaltam! De az olaj??? nem tom! :D
2014. nov. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!