Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 12 nm-es,3 m belmagasságú...

12 nm-es,3 m belmagasságú szoba festéséhez mennyi festék szükséges?

Figyelt kérdés

És ezt árban kb mennyiből lehet kihozni?

Tapétázott fal van, azt szeretném lefesteni.



2014. nov. 24. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megméred a falak hosszát és magasságát. Ebből kiszámolod a falak alapterületét, levonva az ajtót, ablakokat. Aztán ezzel a számmal a kezedben már tudsz venni festéket.
2014. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én feltettem egy kérdést. Ez egy tök fölösleges válasz volt, eddig magamtól is eljutottam.

Aki érdemben tud válaszolni, annak előre is köszi.

(36 nm falfelületről van szó.)

2014. nov. 24. 09:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nem értem a válaszod, kérdező.


Ha már kiszámoltad, hogy mekkora a felület, akkor elballagsz egy festékboltba, és megnézed, hogy mi van a festékes vödörre írva, hogy hány nm-re elég. Az ára tök változó, attól függően, hogy milyen márkájú festéket veszel, hány réteget akarsz festeni.

Ha két réteget viszel fel, akkor 2x36x1,1 vagyis 79 nm-re való festéket kell venned. Ha csak egy réteget, akkor 36*1,1 vagyis 39,5nm-re való festék kell.


Az ára párezer forinttól indul.

2014. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a boltban elvannak látva a termékek árakkal, meg leírással, szoktam vásárolni. De festéket sose vettem, nem is festettem még, de gondoltam, utána kérdezek, hátha valaki jártasabb, hány liter szükséges, aki tapasztaltabb a témában, milyen fajtát érdemes, stb.

(36x2 nálam 72 mondjuk, ha 2 rétegről beszélünk. De ez már mellékes.)

2014. nov. 24. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért számolj többet, hogy ha bármi van, ne fogyjon el a festék idő előtt. Ha tapasztalatlan vagy, akkor véletlenül kenheted vastagabban is.


Ha jó festéket szeretnél, akkor én a Duluxot választanám. Mi ezzel festettünk az utóbbi 2-3 évben, és mindig szépen fedte a falat. Nem olcsó, de jó! Egy literje kb 14 nm-re elég.

2014. nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt nézegettem ma a neten, mert ajánlották. Csak olyasmi színt nem láttam a palettán, amit elterveztem.

Vajon abban az összes benne van, vagy létezik még más azokon kívül?

2014. nov. 24. 10:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Viszonylag nagy a választék a Dulux színek között.

[link]

Ezt nézd végig. Kattints az alapszínre, és azon belül is rengeteg árnyalatot találsz. Csak a pirosas színnek 122 árnyalata van, a többi színnek is rengeteg.

2014. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Tényleg szükséges a szoba megmérése, itt egy kis segítség hozzá: https://www.youtube.com/watch?v=dmsnj5pbfO0 Én a Poli-Farbe Platinum festéket ajánlom, mi is kb. ekkora szobát festettünk vele és nem kellett hozzá sok festék.
2014. dec. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!