Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Immergas gázkazánhoz érdemes-e...

Immergas gázkazánhoz érdemes-e külső hőmérsékletérzékelőt használni?

Figyelt kérdés
Immergas Victrix 26 kondenzációs kombi gázkazánom van, érdemes-e ehhez külső hőmérsékletérzékelőt csatlakoztatni? Nekem ez volt a tervem, de a szerelők elbizonytalanítottak, szerintük nem működnek jól ezek az érzékelők, és akik már felszereltettek ilyet, azok mind szereltetik le. Van esetleg valakinek tapasztalata ezekkel? Tényleg felesleges (sőt rossz dolog) felszerelni egy ilyet? Köszönöm.

2014. dec. 17. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Nem egészen értem.. a külső termosztátra gondolsz, ami a fűtést kapcsolja?
2014. dec. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, ez egy külső érzékelő, ami a külső levegő hőmérsékletét méri. A kazán ez alapján állítja be a fűtővíz hőmérsékletét.


Hagyományosan ezt a felhasználónak kell kézzel beállítani. Minél hidegebb van kint, annál magasabb kell legyen a vízhőmérséklet, különben a kazán nem bírja rendesen felfűteni a házat. Ilyen érzékelő esetén viszont nem kell kézzel állítgatni a vízhőmérsékletet, hanem az automatikusan beállítódik.


A belső termosztát ettől teljesen független, az ki-be kapcsolja a kazánt attól függően, hogy milyen meleg van a házban.

2014. dec. 17. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem egy új dolog amiről írtál .A szerelők is jót mondhattak ez ügyben.Nagyon nem mindegy hova van ez felszerelve .

Aztán a szél is befolyásolhatja ezt .Hidegebbet jelez a valóságnál .Ahol fütöttem még szél érzékelő is volt,plusz éjszakai automatikus átkapcsolás takarékos fűtésre .

Na ez a sok variáció aztán jól megkeverte egymást.

2014. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha szélben hidegebbet jelez, az talán nem feltétlenül baj, hiszen szélben a ház is gyorsabban veszti a hőt, tehát indokoltabb a magasabb vízhőmérséklet. Amúgy az északi falra szerelném.
2014. dec. 17. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Oda is kell, ráadásul árnyékos helyre.

A szerelőid tévednek (bár nekem nem Immergas cuccom van), nálam kb 10 éve kifogástalanul működik, igaz nincs választása, mert termosztátot nem is tudnék csatlakoztatni hozzá.:)

2014. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az hogy felesleges az téves, az meg hogy egyenesen rossz az meg pláne.... kondenzációs kazánnál nagyon hasznos hogy mindig a lehető legalacsonyabb előremenő vízzel dolgozzon a kazán. így elérhetsz még további néhány % hatásfokot. Ráadásul úgy tudom hogy az Immergasnál nem is drága a külső hőmérséklet érzékelő.
2015. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!