Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag 5 ponton záródó...

Műanyag 5 ponton záródó bejárati ajtót vagy hi-sec biztonsági ajtót választanál inkább?

Figyelt kérdés

Panel lépcsőházban lesz cserélve az ajtónk. Anyagiak miatt ez a kettő jöhet szóba.

Sok rosszat olvastam a hi-sec-ről, igazából használtam albérletben és nekem nem volt problémám vele, a hangszigetelés is jó volt.

A zár miatt viszont szimpatikusabb a műanyag ajtó.



#műanyag ajtó #hi-sec ajtó
2014. dec. 18. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

5 pontos műanyag ajtó semmit sem ér. azok a pici pöckök éppen hogy fognak valamit, simán befeszíthető (olvass utána).

HISEC kínai, de van cég aki átszerelve magasabb kategóriássá teszi. a cilinderbetét meg elvileg cserélhető -nézd meg a méretét, vagy hasonlítsad össze egyel. Egy acél ajtó mégis jobb egy műanyagnál. utóbbi legalább minősített 5 perces behatolásra, de a műanyagnak nincs semmiféle biztonsági minősítése.

2014. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Talán még spórolnod sem kellene rá és lehetne nívó bejárati ajtód is, amin még gondolkodnod sem kell.
2014. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A biztonsági szempontokat felejtsd el! Az mindegy. Mindegyik ajtón van zár. Azt fogják kinyitni. Teljesen mindegy hány ponton záródik, ha a zárat magát másodpercek alatt törik fel.


Ami fontos:

Hangszigetelés, légtömörség.

Ezek a tulajdonságok amik fontosak neked. Ezek alapján dönts!

2014. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
legtöbb esetben nem a zárral babrálnak, hanem egyszerűen befeszítik, mert pillanatok alatt kész és nem kell hozzá szakértelem. a sima fa és műanyag tokos ajtók általános zárai meg könnyen törnek, valamit az erkélyzáras több pontos zár is millimétereket fog. így többet ér egy hisec ajtó is. de ha keresztbe teszel két hevederzárat, az már befeszítés ellen sokat fog, és 3 zárral kevésbé bíbelődnek (2 legalább jó kategóriás legyen)
2014. dec. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A műanyagról lemondtam.

Marad a hi-sec vagy valamilyen acél ajtó.

De ha van még valakinek jó tippje, megköszönném!

2014. dec. 22. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nívó ajtóban 3 különálló zár van gyárilag. Ha jön az alkalmi tolvaj, nem fog nekiállni. Ha meg kifigyeltek és direkt oda akarnak betörni, mindegy, milyen ajtód van, be fognak menni.Nálunk nagyon korrekt munkát végeztek a beépítésnél is. Semmi gányolás meg többcentis hézagok, mint a hi-seceknél
2014. dec. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!