Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha gázbojler van a házban és...

Nemtudomjol kérdése:

Ha gázbojler van a házban és a fürdőszobát más helyre szeretném rakni, miként működik a gázhálózat átalakítás?

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne, hogy ha ismerek gázszerelőt aki baráti alapon megcsinálná az működik, vagy kell külön engedély?

2014. dec. 21. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell engedély!
2014. dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kovpet ***** válasza:

Hogyne kellene már?

Gázterv kell és a Gázművekkel jóvá kell azt hagyatni.

2014. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gázterv, kéményterv, engedélyek birtokában kivitelezés, utána EPH, gázmeo, kéménymeo és már kész is vagy.

Ez a hivatalos verzió, pár százezerből meg is van.:(

Hallottam már olyanról, aki "kicseréltette" "ugyanolyanra" a készülékét (ahhoz csak bejelentési kötelezettség van) és már a kéményseprő sem buktatta le.

2014. dec. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Lehet, hogy kell, de nem kötelező! (nincsen baj, akkor a kutya nem foglalkozik vele!Nálatok szétnéztek valaha is??? ~30 éve van gáz, és csak Óra csere, semmi kukk!) Kérdező! Ha gondolod 100 ezret fizess, és még abba is belekötnek ami most jó!
2014. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Mérőig foglalkoznak a Tigáz, -Émász, és a Vízművek! Utána Te merre viszed, saját dolgod...Emberek!!! Okoskodókkal nem vitatkozom, és nem is írok... Szeretet ünnepén!
2014. dec. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
5-ös! legalább a szeretet ünnepén ne adj buta tanácsot....
2014. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Máskor se kéne neki...:)


A kérdéshez kapcsolódóan: idén hozzám a kéményseprő olyan papírokkal jött a szokásos éves ellenőrzésre, amiből kiderült, hogy milyen készülékem, kéményem van és az hol helyezkedik el.

(lehet, hogy már eddig is, de csak most vettem észre)

2014. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Engedély mindenre kell. De ha normális szakemberrel csináltatod ugyan mi baj lehetne .Teljesen felesleges egy rakás pénzt ki dobni tervre engedélyre. Én az egész házba egy darab konvektortól vitettem el a gázt a ház bővítés során.
2014. dec. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gázszerelő baráti alapon, oszt jónapot.
2014. dec. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#6-s olvasod?? Gondolom Te sem tartasz be minden szabályt? csak...
2014. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!