Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kiszedtem a régi ajtókat...

Kiszedtem a régi ajtókat tokostul, és nincs áthidaló felette sehol (csatoltam képeket). Hogyan lehetne berakni áthidalót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Új ajtókat szeretnék berakni. Levertem a ajtónyílások felett a vakolatot, és áthidaló sehol nincs...


- Porotherm A-10 kerámia burkolatú nyílásáthidalót néztem hozzá (10 cm vastag téglafalak vannak)


- Tudom, hogy rá kell feküdnie a falra mindkét oldalon legalább 12-12 cm-en.


- De hogy építsem be így utólag? Már mindenfélét olvastam..

1. Szedjem ki a téglákat, az áthidaló ugye megy alulra, fölé kisméretű téglákat tegyek kitoldásnak? (ha így, mire figyeljek közben, kell alátámasztás stb..?)

2. Vagy flexszel vágjak neki egy akkora helyet hogy pont beilleszkedjen szépen? ...Vagy máshogy kellene?


Képek a legkritikusabb helyekről:


1. Szobaajtó (100cm ajtónyílás). Bal oldalon egyáltalán nincs kötésben a tégla...

[link]


2. Kamraajtó (75cm ajtónyílás). Felette téglák vegyesen: 10-es tégla + méretre vágott gázszikát... (ami átlósan meg van végig repedve)

[link]


Köszi a válaszokat előre is!



#ajtó #áthidalás #ajtó beépítése
2014. dec. 23. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, én flex-szel vágnám be és gyorsan betologatnám az áthidalókat. Kár ezen sokáig filózni, mert minél hamarabb berakod, annál kisebb az esélye, hogy függőlegesen megreped. Egy darabig megmarad felette a válaszfal, mert ez drótozott. Akkor lennél bajban, ha hagyományos tégla lenne, de mivel válaszfal, az is hamar visszaépíthető, hiába ijesztő. Arra figyelj, hogy a villanyvezeték ugyebár lefelé fut a dobozból, nehogy belevágj.
2014. dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy már a korábbi ajtó sem az eredeti volt, azt a "mestert" nem zavarta a hiány.
2014. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Flexel vágd át ahogy írtad lehetõleg úgy hogy már vésni ne kelljen. Beteszed kiékeled a felette levõ téglasort és kész.
2014. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)
2014. dec. 23. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!