Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a legjobb lámpa/izzó...

Melyik a legjobb lámpa/izzó világításra? Milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még saját házam, most sikerült vennem egyet, azonban szeretném mindenből a legjobbat venni bele.

A szüleimnél a nappaliba és a konyhába nagyon drága csillár illetve 8 ágú mennyezeti lámpa van, de iszonyatosan rossz a világítás, arra elég, hogy ne ess orra a sötétben..


Melyik a legjobb izzó? Hideg vagy meleg fényű lenne jobb?

Energia fogyasztás illetve élettartam szempontjából milyet kellene venni?


Rengeteg féle volt a boltban, az eladó semmi hasznossal nem tudott szolgálni.


Mivel járnék a legjobban?

Melyiknek van a legerősebb fénye, ami nem ég ki 1 hónap alatt és a cseréje izzónként nem annyira drága, vagy ha már drága, akkor legyen hosszú élettartamú!


2014. dec. 30. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Hát barátom ez mindenkinek más és más! Én Hetekig olvasgattam utánna a különböző égőknek! Először is azt kell figyelembe venni hogy melyik helyiségben kb mennyit fog világítani egy nap az égő. Ezt kb ki tudod számolni valamennyire mert idáig ahol laktál ott sem gyertyával világítottál. Aztán ha ez megvan akkor bemész egy nagyáruházba ahol kézbe tudod venni az égőket és ki tudod próbálni. Kipróbálod felírsz róla minden adatot egy papírra. Mindent! Aztán hazamész és megnézed a neten is hogy hol olcsóbbak. Csak figyelni kell mert az energiatakarékos fénycsövek jobban szórják a fényt mint a ledesek csak nem bírják a sok kapcsolgatást. A wc- be nem érdemes csak hagyományosat tenni. A többi meg egyénfüggő ki hol mennyit és milyen részletekben tartózkodik. Aztán veszed a papírt kiszámolod hogy mennyi fényerő szükséges neked az adott helyiségbe melyik égő mennyit fogyaszt mennyit világít és ebből mennyi darab kell. Figyelembe veszed hogy milyen szögben szórja a fényt. Amiket ráírnak élettartamot annak kb a 2/3 ával 3/4 ével számolj csak. Lehet hogy tovább bírja de annyit kb kell. Vannak baromi drága izzók de szerintem annyival már nem tudnak többet mint amennyivel drágábbak. Én mindig a középkategóriásakat szoktam venni gagyit sose. Ja és a watt azt már nem a fényerő mértékegységére használják hanem a fogyasztásra. Most már a lumen a fényerő azt kell nézni de nyilván úgy tudod hasonlítani hogy kb egy hagyományosat tudsz hogy mennyit világít és akkor kiszámolod. Van watt lumen átszámítás de mindenki mást mond hogy mi mennyinek felel meg. Én mindenütt mást olvastam. És ezek függvényében válaszd ki a neked megfelelőket! Sok sikert!
2014. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Led égőt vagy kompakt fénycsövet vegyél. A szobába kompakt fénycsövet ajánlok, ledet is vehetsz, de az nagyon költséges lesz (lednél általában sokat kell próbálgatni még rátalálsz a tökéletes típusra). Olyan helyen ahol sokat kapcsolgatod (folyosó, fürdőszoba, wc) mindenképpen ledet vegyél, a kompakt fénycső nem bírja a kapcsolgatást és lassan is melegszik be. Mindkettő hosszú élettartamú (ha nem gagyit, hanem minőségit veszel), a kompakt fénycső ált. 2-5 év (napi kb. 2-3 óra használattal számolva, a led 5-10 év.

A hagyományos izzó színhőmérséklete meleg fehér, 2700K, ha a hagyományos izzó fényét szereted, ilyet vegyél.

Fontos, hogy ledből, kompaktból is jót vegyél, egyszer vettem egy nagyon olcsó kompaktot, 2 napig bírta.

A fényerő is fontos.: a 40 wattos hagyományos izzó kb. 470 lm fényerőt ad. Egy 470 lm-t adó kompakt fénycső fogyasztása 7-9 watt, ugyanilyen fényerőt adó ledé 5-6 watt, a hagyományos 60 wattosé kb. 800-850 lm, ilyen fényerőt adó kompakt fogyasztása 11-15 w, a ledé 8-10 w, a hagyományos 100 wattos izzó kb. 1500 lm-t ad, ilyen fényerőt adó kompakt 20-23 wattot fogyaszt, a led 12-15 wattot.

A led égő egyetlen hátránya (nem feltétlenül hátrány) hogy koncentrált fényt ad, nem szórja úgy szét a fényt, mint a hagyományos vagy kompakt. Persze lehet olyanokat kapni ami ugyanúgy mindenfelé világít, de az ilyenek kb. 3000 ft-nál kezdődnek.

2014. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

A második hozzászóló írta le jól.

Annyit tennék hozzá, hogy én már éve óta átálltam a led világításra a családi házamban, tehát a gyakorlati oldaláról írom:

A mostaniak ledek, már 50ezer üzemórát, és 50ezer kapcsolást bírnak ki.

Ami világít is, az 400 Lumentől indul.

Mindenképpen "melegfehért" vegyél.

Nálam 5 Wattos/400 Lumenes (melegfehér) gyertyaégők vannak.

A boltban drágák, de a nagykereskedésben ezer Ft/db-ért vettem.

Az ára simán visszajön a villanyszámlán, mivel a világítás, csak a tizedébe fog kerülni!!!

2014. dec. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

LEDnél ne ess abba a hibába h rá van írva h megfelel adott hagyományos izzónak.. Ahogy mondják elöttem is pl egy 400 lumen fényerejű spot 6-7W kb hasonló mint egy 50W os halogén spot. Szal ebből lehet arányosan számolgatni. Ahol nem világítassz sokat oda jó a kompakt energiatakarékos is szerintem, a LED egyenlőre inkább oda javasolt ahol sokat világítassz.

Az olyan helyekre, mint pl egy udvar, ahol gyorsan kell a fény a kapcsolás után, oda meg halogén izzós körte javasolt, mert keveset használja az ember, gyorsan bemelegszik, és olcsó.


Nálunk a konyhába pl vettem ikeába 3 spotos lámpát, kb 3-4 huf/ darabért, és 2ő van. Ebbe vettem 6db 400lumenes spot izzót (7W) és ez egy tisztességes méretű konyhába tökéletes.

2014. dec. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!