Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy tudnám szépen megcsinálni...

Hogy tudnám szépen megcsinálni a falamon a színátmeneteket?

Figyelt kérdés
Több árnyalatú falfestést akartam, és úgy döntöttem, meg tudom csinálni magamnak.6 féle lilát kentem a falamra, de nagyon csúnyák lettek a színátmenetek. Utólag meg lehet még csinálni valahogy?

2014. dec. 31. 08:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Úgy semmiképp mint egy fényezést. Raszterezve esetleg vagy élesen sávozva tézával elválasztva. A raszterezés úgy működhet, hogy egy fél liternyi festéket behígítasz, "üres" csettel minkét színből vízszintesen egy 30 centis sávot egymásba kensz, "summerolod" a második réteg festésekor. Mután végeztél, ezt a 30 centis részt a behígított anyaggal egy teniszlabda és egy nagy ecset segítségével egyenletesen megfröcskölöd. A labda az ecset rugózásához kell a tenyeredbe. Nem szabad nagyon bemártani az ecsetet, mert a csöppek nagyok lesznek és megfolyhat! A két szomszédos színnel beállítahatod az átmenetet. Vagy fogkefével is bespirccelheted: bemártod a festékbe, majd falhoz 10-20 centire tartva pergeted (rákatapultozod), de ez nem olyan szép.
2014. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!