Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gaz konvektorral vagy elektrom...

Gaz konvektorral vagy elektromos futotesttel erdemesebb futeni otthon?

Figyelt kérdés
Melyik eri meg jobban? Tippek?

#elektromos #Gaz konvektor
2015. jan. 5. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálnod! Használd a keresőt, ez a téma lelett rágva...
2015. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Ilyenkor kapásból azt írnám, gáz. De ! Egyik ismerősömnél voltam anno, és egy hatalmas elektromos kályha volt a szobában (30 m2-es 4 méter belmagasságú szoba), s azzal fűtött. Még másnap is tartotta a meleget, pedig órákra kikapcsolt. Sajnos, a típusát nem tudom, de szuper volt, mint egy jó kis cserépkályha. Azóta sem láttam azt a típusú elektromos fűtőtestet(:

De egy olyan százszor jobb, mint a konvektor, és ismerősöm szerint nem is fogyasztott sokat.

2015. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalataimat tudom leírni neked.


Két 34 m2-es lakásban laktunk, az egyikben konvektor volt, a másikban elektromos fűtőpanel (Adax).


A havi költségünk ugyanannyi volt. Mondjuk mi nem fűtünk egész nap, csak amikor otthon vagyunk és általában éjszakára is lekapcsoltuk a fűtést.


Sem hőérzetben, sem anyagiakban nem éreztünk különbséget.


Most vettünk egy nagyobb lakást, nálunk elektromos fűtőpanel lesz, szintén adax, de nem azért mert olcsóbb, hanem, mert jobban tetszik, illetve a gázt bonyolult (de nem lehetetlen) lenne megoldani.

2015. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg a gáz 3-4-szer drágább.

De a gáz fűtőtesteknek max 85% a hatásfoka.

De még így is jobban megéri a gáz. (vezetékes)

2015. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kovpet ***** válasza:
szigula: akarod mondani, a villany a drágább :)
2015. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nappali díjon 1kWh áramból 1kWh hőenergia kb. 45Ft.

Éjszakai díjon 1kWh áramból 1kWh hőenergia kb. 30Ft.

1m3 gázból, ami kb. 130Ft, nagyjából 10kWh hőenergia nyerhető ki, de a konvektor hatásfoka csak 70% körüli, így csak 7kWh hasznosul, vagyis 130/7 kb. 19Ft.


Lehet itt mellébeszélni, ezek a tények.

2015. jan. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:
A gázt MJ-onként fizetjük, a számla szerint 2,5 Ft egy MJ, tehát ha nem szúrtam el az átváltást, akkor az 9 Ft/kWh.
2015. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, van éves díj, 9200+áfa, aztán a gáz ára 2,6Ft/MJ, ezen semmi adó és egyéb költség nincs. Illetve ha megvan a kWh költség, oszd el 0,7el, a 70%os hasznosítás miatt, amivel számoltam.
2015. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Silurus ***** válasza:
Attól függ hogy milyen elektromos berendezéssel fűtesz. Lehatékonyabb a légkondi, 1KW áramból 3.5-6 KW hőt tud előállítani, típustól és kültéri hőmérséklettől függően. Míg a legtöbb hősugárzó csak 1/1KW-os. Jó klímával jóval olcsóbb mint a gáz. villanykonvektorral jóval drágább.
2015. jan. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első, nem minden klímával lehet fűteni és nem is minden körülmények között. A gázzal fenti durva számításom szerint harmadáron fűthetsz, mint nappali árammal.


Így ha a klímád hatékonysága COP 3ra jön ki, akkor ugyanott vagy, mint gázzal. Kérdés, mikor ennyi? Ugyanis ahogy a kinti hőmérséklet süllyed, úgy csökken a hatékonyságod is, vagyis az igényelt hő mennyiségével fordítottam arányosan. Nagy hidegben nem is működik, így eleve csak kiegészítő megoldás. Mi a helyzet a jegesedéssel? Ugyanis ha a hűtőbordák elkezdenek jegesedni, ami nagyon gyorsan végbemehet, akkor azt le kell olvasztani időnként, amit asszem nem számolnak bele a COP számításába, ahogy lehet, hogy a kinti levegő áramoltatására használt ventillátor fogyasztását sem. Ahogy jegesedik, fokozottan romlik a hatékonyság.


Levegő nem állandó hőmérsékletű energiahordozó, és amikor a legtöbb hő kell, a levegő sajnos akkor a leghidegebb. :)

+20C fokban elhiszem, hogy hatékonyabb a gáznál fűtésre, csak akkor meg épp nem kell :))


Ha már hőszivattyú, akkor víz-víz, azt tartom jónak, de nincs még gyakorlati tapasztalatom.

2015. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!