Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ezt nem tiltja valami jogszabály?

Ezt nem tiltja valami jogszabály?

Figyelt kérdés

[link]


A társasház nincs leszigetelve, de egy lakó meg le akarja a saját homlokzatát, akkor tehet ilyet? Mert ha igen a nyáron megcsináljuk mi is. Az istenverte szomszédok állandóan leszavazzák a lépcsőház leszigetelését. Én nem akarok az idióták miatt állandóan fűteni, ha lehet a nyáron le lesz szigetleve, én nem várok tovább. A válaszokat előre is kösz.



2015. jan. 19. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha, ebben az utcában lakok. Nálunk is mindig leszavazzák és a fsz ki van vele. Nem tudom, hogy tiltja-e én mondjuk nem hiszem... Az ablakok osztásával sem foglalkozik senki pedig állítólag az se mindegy, de ha végig mégy a széchenyin, akkor hol milyenre lett kicserélve.


Én inkább attól félnék, hogy nem-e lesz így penész gond, hőhíd vagy ilyesmi, ha nem az egész van leszigetelve, csak a lakás körbe. Mondjuk lehet, hogy az már a szomszédhoz fog esni.

2015. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
A szigetelés nem építési engedély köteles, tehát nyugodtan megcsinálhatod. azonban ennek csak úgy van értelme, ha egyedi mérésű a fűtésed, különben nem tudsz spórolni vele.
2015. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem elég nehéz úgy megcsinálni, hogy hosszú távon beázásmentes maradjon.

Lehet, hogy 20 év alatt bejönne az ára.

2015. jan. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem engedélyköteles, de! a társasházi törvény szerint a tulajdonostárs a közös szerkezeten végzendő munkához a közvetlenül érintett tulajdonosok hozzájárulását be kell szereznie. (azt hiszem nem kell minősített többség csak 50%+1).

Azt hozzá kell tenni, hogy az elvégzett munkákkal a többi tulajdonosnak kárt nem okozhat. (mert ugyanez a szabály vonatkozik az olyan belső átalakításra is ami mondjuk fő (tartó) falat érint)

A teljes épületszigeteléssel az a "baj"- ezért tudják leszavazni - hogy a rendes gazdálkodás körét meghaladó munkákhoz már 100%(!!!!!!!!!!!!!) hozzájárulás szükséges. (agyamentség)

2015. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

"Lehet, hogy 20 év alatt bejönne az ára."



Egyébként tényleg nincs értelme egyedül akciózni, hacsak nem azt tervezed hogy az egész életedet ott éled le. Megspórolsz jó esetben havi 10 ezret a fűtésen. De ne 12 hónappal számold, mert nem egész évben fűtesz. A fél havit is felezd. Így már alig spórolsz valamit, ráadásul csak részletekben kell fizetned, de a szigetelés mennyi lesz? Egyszerre...

2015. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"úgy van értelme, ha egyedi mérésű a fűtésed"


Nekünk egyedi gázfűtéses a panelunk. Van egy kombi gázkazánunk, nem vagyunk rákötve a rendszerre szerencsére.

2015. jan. 21. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!