Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit rontottam el, és hogy...

Mit rontottam el, és hogy lehet kijavítani?

Figyelt kérdés
Vettem egy kis fenyőszéket, de kezeletlen volt. kicsit lecsiszoltam 150 es papírral, igaz nem vittem tulzásba de azért átmentem rajta. Majd lelakkoztam Trinát magaséfnyű lakkal. A száradási idő 24 óra, de én 26 óra mulva mentem le és a következőket tapasztaltam: Egyes felületek szép simák, de van ahol a kezemet végighúzva kicsitérdes. most rákentem a másik réteget, ettől megjavul? Vagy egyáltalán mitől van a baj? a pincébe festettem ott oyan 15 fok van, de gondolom nem ez okozza a bajt

2015. jan. 23. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Portalanítottál csiszolás után? Vagy nem lehet, hogy szállt vagy hullott valahonnan por, szöszmösz rá száradás alatt?
2015. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hat portalanitottam csak az 1. Reteg utan nem csiszoltam le sajna mielott lekentem volba megint.
2015. jan. 23. 14:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem használtál fabeeresztőt, és a fa egyik helyen jobban, másutt kevésbé szívta fel a lakkot. Azért kell több rétegben lakkozni, hogy ezt (is) kiegyenlítsd. Ha jobban felhigítottad a lakkor a kelleténél, akkor 3-4 rétedre is szükség lesz, bár a 3 réteg egy széknél nem számít soknak, ha fényes felületet akarsz elérni.


Szerintem.

2015. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A lakk fel tudja húzni a fa szálait. (ezt így mondják)

Az első réteg után nagyon finom csiszolópapírral csiszold át, és utána jöhet a záró réteg lakk.

Akkor sima lesz.

2015. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

az a baj már rákentem a 2. réteget.

akkor ezután jól csiszoljam le? helyrehozható még?

2015. jan. 23. 15:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Csiszold nyugodtan, de kell rá még egy réteg lakk.
2015. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyi réteg lakkor kensz amennyi jólesik! ;-)


Viszont már csak kis finom csiszolásra van szükséged.

2015. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

értem, rendben. nagyon remélem helyretudom hozni :)

köszönöm szépen

2015. jan. 23. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!