Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házat vettünk. Undoritó...

Házat vettünk. Undoritó padlószőnyeget akarjuk megszüntetni. Hagyjuk a parketta alatt, vagy ne? Szalag, vagy rendes parketta?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem, ne parkettázzatok rá, hanem szedjétek fel a padlószőnyeget! Még akkor is, ha csak a színe undorító. Ha meg koszos is, akkor pláne.

[Ha ráparkettázol, és nem makulátlan volt a szőnyeg, a szaga majd átjönne a parkettán]

Én a szalag- és a hagyomásnyos parkettát is szeretem. A földszinten a padlófűtés miatt szalagparketta van. Olyan, ami elviseli a padlófűtést. Az emeleti hálókban halszálkába rakva hagyomásnyos parketta van szép világos kőrisből...

2015. jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Büdösnek nem büdös, mert felujitott házat vettünk, és nem is lakták. Csak ronda. Árakat nem tudsz a parkettára, és a munka dijra? Köszi. Nem lesz padlófütés, mert az már kész van radiátorokkal.
2015. jan. 30. 09:50
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Padlószőnyeget szeretnél nézz előtte utána, nem olyan egyszerű lerakni.
2015. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Laminált padlóra gondolsz , vagy rendes csaphornyos parkettára ?
2015. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A padlószőnyeg adott sajnos, meg szeretnék szabadulni tőle. Parkettát akarok lerakni, csak nem tudom nem nagyon drága-e a rendes, amit ajánlottatok? És a szőnyegre tegyük-e, vagy ne?
2015. jan. 30. 11:35
 6/13 anonim ***** válasza:
A szőnyegre max. a laminált padót lehet lerakni, a rendes csaphornyos parkettát le kell ragasztani, de előtte fel kell szedni a padlószőnyeget!
2015. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy laminált padlót szeretnétek.

Ebben az esetben mindenképpen meghagynám alatta a padlószőnyeget.

Hőszigetel, és elnyeli a zajokat.

(...és nem kell kínlódni a felszedésével és az elszállításával.)

2015. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát nem meggyőző egyik válasz sem. Nincs itt véletlenül egy parkettás? Már azt is hallottam, hogy el fog rohadni alatti a szőnyeg, és büdös lesz.
2015. jan. 31. 11:52
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene leragasztani a parkettát? Elég. ha összeragasztják a csaphornyokon.
2015. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bár a legfontosabb kérdés, a padlószőnyeg vastagsága nem hangzott el, én a padlófilcet sem szeretem alatta hagyni.

A laminált padló vagy a szalagparketta nút-féder rendszere nincs úgy kialakítva, hogy hosszabb távon elviselje a padlószőnyeg vastagságából adódó extra mozgásokat, ergo idővel a főbb közlekedési útvonalakon ki fog dörzsölődni, aztán szétnyílik.

Hogy laminált vagy szalagparketta, az már inkább ízlés/pénztárca kérdése.

2015. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!