Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire szabályos az esővizet...

Mennyire szabályos az esővizet járdára vezetni? Én nem merem az árokba csövezni, sok helyen meg a járdára van folyatva.

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 15:52
 1/9 EagleHUN ***** válasza:
84%

Szerintem az árokba vezetni korrektebb. Az önkormányzat meg nem nagyon szokott ebbe belekötni.


Egyébként a járdára vezetése mindenképp károkat fog okozni. Kikezdi elszínezi a betont a csepegés, folyás, és a jég, a jégen elcsúszhat valaki, fölverődik a házad falára a víz ami attól felvizesedik, kifehéredik a sóktól, vagy bezöldül.

2015. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk: a saját telken belül kell elszikkasztatni, tilos utcára, más telkére vezetni. Gondolom azért a település hozzáállásától is függ, mi felett hunynak szemet.Én úgy oldottam meg, hogy a kert közepére ásattattam két kútgyűrű mélységű lyukat, letetettem a kútgyűrűket, az aljára kavicsot szórtam, kútgyűrűt kivésettem és ebbe vezettem bele az esővizet. A kútgyűrű tetejére pedig dekoratív vasrácsot csinált a fiam, arra pedig egy csobogót csináltam. Mindenki azt hitte kutat ástunk..hm..bár az is lehetne.
2015. febr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
az előtted lévő járda takarítása és csúszásmentesítése a ta dolgod. ha a jegesedést te okozod a rávezetett vízzel és elesik valaki, kártérítést követelhet
2015. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én nem a járdára akarom.

Kútba..

2015. febr. 17. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Már pedig sok helyen úgy van,a járdára vagy,az előtte lévé árokba vezetik .Miután a terep viszonyok ilyenek ,és más műszaki megoldás nem létezik .
2015. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha meglévő kútba vezetteted a csapadékvizet, akkor nem fogja elnyelni, még ki is csaphat a kút.Száraz kútban tud csak elszivárogni, meglévő vizes kútban emeli a vízszintet.Nálunk egy-egy kisebb felhőszakadáskor a két kútgyűrűnyi mélység majdhogynem kevés volt.
2015. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem mered az árokba csövezni? Szerinted mi célból van ott az árok? Hogy részegek nehezebben keveredjenek haza?
2015. febr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Mintha az árok direkt a csapadékvíz elvezetésre lenne kitalálva. CSövezd oda. Sokkal jobb, mintha a szennyvízhez csapnád oda...
2015. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18%
Nyugodtan vezesd a szomszéd udvarába..az bosszankodhat de legalább nem büntet.
2015. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!