Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szeretném lecserélni a tekerős...

Szeretném lecserélni a tekerős részt, illetve az ehhez kapcsolódó részeit a radiátoromnak. De nem tudom ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Most a méretkülönbségektől hogy 1 vagy 3/4 térjünk el.


Nos, nekem jön le egy cső, amire kell egy ilyen sarokelem:


[link]


Erre kell egy termosztátos rész, mármint amire megy maga a tekerő, és itt akadok el, mert van olyan hogy radiátor szelep, és raidátor visszatérő szelep, melyik kell nekem?


[link]


[link]


Mindkettő tökre ugyanúgy néz ki, annyi különbséggel hogy a másodikon nincs termosztát, de azt lehet külön is venni. Mi a különbség?


2015. márc. 20. 10:34
 1/4 kata kata ***** válasza:
Benne van a nevében "visszatérő szelep",ez az alsó szelep.Neked a radiátor szelep kell amivel szabályzol, mechanikus vagy termosztátos kivitelű.Persze a megfelelő méretben.
2015. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

van valami különbség a mechanikus és a termosztátos között?


kazán van egyébként, öntöttvas radiátorral.

2015. márc. 20. 12:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyiket kézzel tekered a másikat a fej.
2015. márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen nem kell neked. Ha valami mégis kell, akkor az inkább ez:

[link]


[link]

Ilyen kell neked, ez kerül a radiátor felső csatlakozójára, ezzel szabályozod a helyiség hőmérsékletét.


[link]

Ilyen is kell neked, ez kerül a radiátor alsó csatlakozójára, ezzel szabályozod az áramlást, ha kell.

Valamit elnézhettél, mert ez tök más, mint az előző, erre sehogy sem tudsz thermofejet tenni.

2015. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!