Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » El tudom-e érni, hogy egy...

El tudom-e érni, hogy egy ingatlanhoz legyen közöm, ha felújításra adom a fejem?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha mondjuk beköltözöm valahova, de az ingatlan nem az enyém. Ha bármi újítást csinálok rajta, akkor meg lehet-e oldani, hogy erről papír legyen? Hogy ha esetleg el kell onnan költöznöm, akkor tudjak úgymond igényt nyújtani, hogy ha a teljes összeget nem is, valamennyit visszakaphassak. Van erre lehetőség? Nem tudom, hogy ez így érthető-e valamennyire.

2015. márc. 27. 14:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy egy olyat el tudok-e érni, hogy ha pl veszek egy bútort, akkor a számlán az én nevem legyen. Ergo ha költöznöm kell, vihetem a bútort.
2015. márc. 27. 14:58
 2/7 anonim válasza:
80%
Gondolom valmilyen bérlet felújjítására gondolsz. Bérleti szerződést kell kötni, és bele lehet foglalni, hogy a számlákkal igazolt reális költségek beszámítanak a a lakbérbe. Ezt meg kell beszélned a tulajjal, hogy a lakásban elvégzett felújjítás költségét számítsa be a lakbérbe, és annyival kevesebbet fizetsz. Ugyanezt régebben az önkormányzattal is meg lehetett beszélni. (Ma már nem vagyok benne biztos, mert az üzetünk bérleti díjából nem engedték levonni a felújítás árát. Pedig többszázezret költöttünk rá) Mindenről kérsz számlát, anyagról, és a munkadíjról is amit a mester ad. Ha a tulaj elfogadja ezek alapján tudsz egyezkedni vele. Mindenesetre jó ha az előzetes kölségvetésről is egyeztetsz. Minden a tulajtól függ, hogyan áll a dologhoz. Azt ne csináld, hogy felújítod és utánna próbálod behajtani, mert az nem biztos, hogy menni fog. Sok sikert. Üdv.
2015. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, igazából az a helyzet, hogy a párommal költöznék össze, de az ingatlan az övé. Tudom mocskos dolog, de valamilyen szinten biztosítani akarom magam, mert arra is gondolok, hogy mi van, ha esetleg nem úgy működnek a dolgok köztünk, ahogy elterveztem. Aztán ha ugye nincs papír arról, hogy bizonyos ingóság az én pénzemből van, akkor puszira ment minden.
2015. márc. 27. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Ezt nem a pároddal kellene tisztázni ?De mondjuk amíg ott laksz nem kell albérletet fizetned.......-))
2015. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tisztázni fogom vele is, csak gondoltam előtte érdeklődöm, hogy egyáltalán van-e ilyen opció.
2015. márc. 27. 16:27
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Az ingatlan mindenképp az övé marad.

Amit vesz/veszel/vesztek, az közös szerzemény, költözéskor osztoztok.

2015. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem ezt meg tudnátok beszélni, hogy ki mit vett és úgy osztozzatok ha erre kerül sor

ne fele - fele arányban vegyetek például bútort és nem lesz veszekedés

2015. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!