Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyságrendileg kb mennyibe...

Nagyságrendileg kb mennyibe kerül egy 52 négyzetméteres 70es években épült panel lakás elektromos rendszerének felújítása? (vezeték áthúzás, konnektorok kapcsolók cseréje)

Figyelt kérdés

Tehát 100 300 500 mire számítsak nagyságrendben?

És körülbelül meddig tart a felújítás?


2015. ápr. 10. 03:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Először is: látni kelllene, hogyan van csövezve...általában panelokban gégecsövet fektettek abban vezetéket cserélni nem kis feladat...ha müa. csővezve van akkor más a téma...általában 1 m vezeték áthuzása minden egyéb probléma nélkül /csőcsere stb./80-100.- ft/+ az anyag...1,5 réz vezeték kb 45.- 2,5 réz vezeték esetén 75-80.- ft./ szerelvényekre számolhatsz kb 1100.- ft/db lakáselosztócsere pl: egy hatosnak falonkivüli kivitelben 10 ezer anyaggal...

jó számolást....

2015. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

nekem most csinálták decemberben. 53 nm, 1975ös 2 szobás panel. újrahúzták a vezetékeket, jó sok helyre kértem új kiállást (konnektort) tehát szobánként ne csak 1-2 legyen, új biztosíték tábla vagy 10 biztosítékkal. ez úgy 260. ebben benne van a szerelvényezés munkadíja is, de nincsenek benne a szerelvények. még nem laktam eddig ebben a lakásban, tehát mindenhova új szerelvényt kell vennem, nincs mit hoznom az előő helyről. erre még pluszban 60-at saccoltak. a 16 amperes főbiztosítékot is javasolt volt 25-ösre cseréltetni az elművel, ez kb 7000 Ft. 5 nap munka, baromi nagy kosz, de nekem mindegy volt, mert az egész lakást felújítom. [link]

velük csináltattam, elég korrektek, és ez még mindig egy nagyon jó ár volt, ennél csak jóval drágább ajánlatokat kaptam. egyetlen szépséghiba hogy nem csatornában fut az új vezeték, de ezt mondjuk korrektül látni a fényképeken az oldalukon. de talán ezzel sem lesz probléma, ha sz..ar alu vezetékekkel nem volt baj 40 évig, akkor talán ezzel a rézzel sem lesz probléma és amíg élek (vagy ebben a lakásban lakom) talán már nem kell falat vésni.

27/n

2015. ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Dunaújvárosi vagyok. Köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 15. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!