Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Utólagos hangszigeteléssel...

Utólagos hangszigeteléssel kapcsolatban milyen gyakorlati tapasztalataitok vannak? Felhasznált anyag, hatásfok, költségek érdekelnének.

Figyelt kérdés
Téglaépítésű polgári lakásban lakunk, és a felettünk lakó családban négy 2-7 év közötti kisfiú van, akik életkorukból adódóan képtelenek csendesen létezni, és egész nap rohangálnak, és dübörögnek a lakásban, ami végtelenül zavaró, ezért utólagos hangszigetelésben gondolkodunk, amit alulról, a mi lakásunkból, mennyezeti szigeteléssel kellene megoldani. Elsősorban a lépéshangokat szeretném kiszűrni, azok zavarnak a legjobban. Érdekelne, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata hangszigetelési rendszerekkel, esetleg ezzel foglalkozó vállalkozásokkal, a szigetelés utáni hatásokkal, illetve a költségvonzatával. A szoba, amit mindenképpen szigetelni kellene kb. 18 nm, és 3,5 m a belmagasság.

2015. ápr. 17. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Én festő vagyok, ha magamnak csinálnám, így járnék el: Attól függően, hogy mennyire hangos a felső szomszéd, 8-as, vagy 10-es nikecellt ragasztanék a mennyezetre. A 3,5-belmagasságot pedig lehoznám gipszkartonnal 2,7-3 méterre. Ez csökkentené a fűtésszámlát is kb a felével. Kivéve persze, ha galéria van a szobába. A gipszkartonozásnak m2 ára 2-3 000 körül van, a nikecell+ ragasztó kijönne a 1000/ m2-re ha magadnak csinálod. Elhiszem hogy rossz így élni, én is jártam hasonló cipőben.
2015. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mi kőzetgyapottal szigeteltünk le egy helyiséget (tesóm stúdiónak használja), az maximálisan hangszigetel. Még akkor sem hallatszik ki semmi, ha dobolnak.
2015. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!