Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Faragott kő kapulábakat...

Frédi63 kérdése:

Faragott kő kapulábakat állítottam, a belefaragott virágokat milyen maróval tudnám kipucolni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget !!

#kő #kapuláb
2015. ápr. 28. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
milyen kőről van szó?
2015. ápr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tisztítani szeretnéd, akkor valamilyen magasnyomású mosót, sterimót ajánlok...
2015. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kb. 100 éves faragott kő kapulábak, a virágmintákat szeretném egy kicsit kimélyíteni, hogy élesebben lehessen látni.
2015. ápr. 29. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Az érdekelne, hogy műkő vagy természetes kőzet. Ha műkő (gondolom az) akkor leáztatod alaposan, utána só savazod, aztán drótkefe végül lemosod. (ha van sterimód akkor azzal csináld. ha ipari van akkor a drótkefét kihagyhatod) Ha a minta nagyon kopott akkor turbo maróval (és sok türelemmel) tudsz rajta mélyíteni de ne fémre való legyen, hanem gyémántozott és lehetőleg valami tűszerszám a részletek miatt.

Ha mégis természetes kőzet akkor mást mondok.

2015. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kb. 100 éves, 2,5 méteres természetes kő.
2015. ápr. 30. 15:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha gránitról vagy más vulkanikus kőzetről van szó, akkor erős maró hatású vegyszer pl. lefolyó tisztító a nedves kőre, kefével átdörgölöd és lemosod. Ha van sterimód az ebben az esetben is nagy segítség lehet. Ha mészkő, márvány vagy más porózusabb anyag akkor a maró anyagot hagyd ki, a többi ugyan az. A faragott mintával ugyan az a helyzet, mint amit fentebb írtam, csak ha valamilyen kemény kőről van szó akkor sokkal nehezebb lesz a dolgod.

Egy képet tudsz róla küldeni? (akár privátban is, érdekelne)

2015. ápr. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!