Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg annyira megéri hőszige...

Adathor kérdése:

Tényleg annyira megéri hőszigetelni a házat? Külső hőszigetelesre gondolok!

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt jön vissza ez a befektetés.

Van olyan aki mérte az előtte- utanni gàzfogyasztast?

Személyes példàk , tapasztalatok érdekelnének!



2015. máj. 10. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

A ház aktuális állapotától, a használat módjától függ. Ha hőszigetelsz a fűtési rendszert is korszerűsíteni kell, hiszen a ház hőigénye meredeken lecsökken (a szigetelésnek csak akkor van értelme), a régi fűtési rendszer hatásfoka emiatt nem lesz megfelelő. (a fogyasztása ugyan csökken, de a hatásfoka romlik).

Ha az oldalfalakat szigeteled a födém szigetelését is meg kell erősíteni. (Ezt néha "elfelejtik")

A szigetelés szakszerű kivitelezésére nagyon oda kell figyelni a hőhidak és a páraelvezetés miatt.

Nekem előtte-utána tapasztalatom nincsen, mivel új építésű házba költöztem.

Rokon panelházban élt át egy szigetelést. Ott a költségek különböző okokból változatlanok maradtak (A számlázás áttekinthetetlen), azonban a szabályozható fűtés lehetővé tette, hogy ne csak a szellőztetéssel szabályozza a hőmérsékletet. A korábban mindig forró radiátor legfeljebb kézmelegre melegszik, a lakásban mégis kellemes a hőmérséklet (hideg napokon a forró radiátor sem volt elég).

2015. máj. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Tényleg megéri!

Az hogy mennyi idő alatt jön vissza, függ a jelenlegi állapottól és a kiválasztott technológiától.

Jobb házat nem biztos, hogy rövidtávon megéri tovább szigetelni. Egy rosszabb háznál, a legkisebb dolgok is sokat hozhatnak.

Ahogy az előttem író írta, az egyik legelhanyagoltabb viszont legfontosabb a födém szigetelés. 30% megy el a mennyezet irányába. Extrém fontos, hogy jó legyen a rétegsorrend, mert további károkat lehet okozni.


Személyes példám, az előző házamba fával fűtöttünk és 26°C nál éreztük jól magunkat, és hajnalra bekapcsolt a gázkazkán 20°C nál.

Az új házamban 20-21-21.5°C nál nem kell melegebb, és még közel nincs kész a szigetelés. Egyszerűen más a hőérzet

2015. máj. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Egy energetikai szakvéleményben azt írta a szakértő:


- Elsődlegesen a födém szigetelésre tesz javaslatot.

- Másodlagosan fűtéstechnikai korszerűsítésre, ami a konvektor fűtés cseréjét jeleni kondenzációs kazánra.


A korszerűsítéssel kettő osztállyal lép előre az épület. E-ből C-be.


Kb. 20 eFt egy ilyen szakvélemény. Ki tudják számolni, hogy éves szinten mekkora megtakarítást hoz egy-egy beruházás.


A beruházás költségvetésében nagyon nagy a szórás. A födémet le lehet szigetelni 100 eFt-ból, de 1 millióból is. Ha nem szeretnél rajta járkálni akkor ugye olcsóbb.

A banki kamatok és az igénybe vehető állami támogatások is jelentősen befolyásolhatják a megtérülési időt.

2015. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Személyes tapasztalat.

Dupla akkora alapterületű lakás, fele akkora fűtési költséggel, továbbá magasabb komfortérzettel. Így lehet röviden jellemezni, ha az új házunkat hasonlítom össze a régivel.

2015. máj. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Nekem is személyes tapasztalat, hogy ezen a télen alig kellett fűteni a szigetelés miatt. Megéri, azt, hogy mennyi idő alatt térül meg, sajnos nem tudom megmondani, nyilván kell pár év.
2015. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lalalalalalala és la ***** válasza:
100%

Csak akkor éri meg, ha van rá felesleges pénzed!

A konfortérzeted egyértelműen javulni fog, viszont a megtérülés nagyon hosszútávú. Átlagosan 6 hónap a fűtési szezonunk. Ha havi 10000 forintot számolunk az évente 60000.

Egy 10*10-es ház szigetelése kb. 1 milla. Az ablakokat is illik ilyenkor lecserélni, az újabb millió. Ennek a megtérülése így kb 30 év. Persze ezt sokminden befolyásolja. Nincs két egyforma ház sem, így nem lehet viszonyítani kettőt egymæshoz.

2015. máj. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már kicseréltem minden nyílászárót és a padlást is szigeteltem!

Egy 10 cm-es szigetlés a házra anyaggal kb 4-500 ezer forint!

Ha vállalkozóval csináltatom akkor a duplája!

(miért kérnek el ennyit)

2015. máj. 12. 07:21
 8/9 lalalalalalala és la ***** válasza:

Ha dinnyét veszel, akkor is megkérdezed ezt?

Szezonban 20-30 forintot adnak kilójáért a kereskedőnek, Te pedig 100 forint alatt nem tudod megvenni.

A válasz egyébként ehyszerű:ezt diktálja a piac!

2015. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Himpelman Dániel válasza:

Az én véleményem az hogy a külső hőszigetelés annyiba kerül, mintha 20évig több számlát fizetnél. Magyarán előre kifizeted az egész fűtést.

Nem vagyok meggyőzve arról hogy MOST megérné megcsinálni. Akinek már készen van az más téma, nem ezekkel az árakkal készült.

2022. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!