Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 1 doboz festék elegendő lenne?

1 doboz festék elegendő lenne?

Figyelt kérdés
20nm a kisebb szoba, középen elválasztva. Az általam kinézett festék 25nm elegendő, na de a falfelület nagyobb mint az alapterület nem? Elég lehet 1-1 szín felülre is alulra is ?
2015. máj. 18. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
falfelületre értik nem alapterületre a festéken szereplő értéket
2015. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezekszerint elég lehet :)
2015. máj. 18. 21:49
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem jól fejeztem ki magam. 20nm a szoba alapterülete de a falfelület több. Ezt szerettem volna kérdezni, hogy a két színből elég e 1 1 doboz. A belmagasság kb 2.20-2.50cm és 4x5ös a szoba. Kb a felènél van a bordűr és jön a másik szín de felülről még a plafon is beletartozik.
2015. máj. 19. 00:15
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
öcséééém
2015. máj. 19. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Hát, döbbenet, hogy 8 általánosban egy egyszerű alapterület számítást nem sikerül beleverni az emberek fejébe.

"Köszönöm, akkor ezekszerint elég lehet :)" szomorú, hogy ezen még mosolyogsz is.


Ha 2,5 m a belmagasság, akkor kell venni kétszer 4mx2,5m, azaz 20m2 és kétszer 5mx2,5m, azaz 25m2 valamint a plafont, ami 4x5m, azaz 20m2


Ez eddig 70m2. Ebből lejönnek a nyílászárók, ezt te tudod, hogy mennyi (magasság x szélesség), tehát a 25m2-es doboz tuti, hogy nem lesz elég.

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy nagyon sok festék egy rétegben nem takar megfelelően, tehát elképzelhető, hogy dupla mennyiségre lesz szükség.

2015. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az első rosszul feltett kérdésemre helyes volt a válasz amit el is könyveltem, mert nem jól fogalmaztam. De mivel ajtó és 3 szárnyas ablak kiesik, mint írtam 2 szín az 2x25nm festék szerintem elég lesz. Plusz emellé sötétebbre festünk mint ami van.
2015. máj. 19. 20:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"mint írtam 2 szín az 2x25nm festék szerintem elég lesz."


Tényleg nehéz veled! Ha azt nem érted meg, hogy csak a plafon 20m2 és már elfogyott a festék 80%-a. Plusz még a bordűr feletti rész az elmondásod szerint legalább (4+4+5+5)*1,3=23,4m2. Ha levonom az ajtót és az ablakot akkor is testvérek között is 20m2 marad, amit ki kell festened az 5m2-re elegendő festékkel.


No és attól még, hogy sötétebb lesz, nem biztos, hogy nem kell kétszer átkenni!


Minden esetre ne vasárnap kenjétek, mert akkor zárva a festékbolt!

2015. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!