Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kémény megszüntetéséhez mire...

Serin kérdése:

Kémény megszüntetéséhez mire van szükség?

Figyelt kérdés

Hali!


Gázkonvektoros fűtésünket cseréltük elektromos fűtőpanelekre, mivel a kémény bélelése nagyon drága lett volna.

A gázosok kijöttek és szépen le is szerelték a gázórát véglegesen, ezután leszereltük a konvektort. Ahogy mondták, ezután értesítettük a kéményseprőket, hogy megszűnt a kéményhasználat, mit kell tenni. Erre nem nagyon reagálnak és többszöri megkeresésre mindig teljesen mást mondanak. Most a legrosszabb verzió, amit mondtak, hogy a konvektort sem lett volna szabad leszerelni nélkülük, a kéményt pedig tartalék kéménnyé kellene minősíteni. Pedig nincs is gáz a lakásban és tilos használni a kéményt bélelés nélkül.


Valaki ért ehhez vagy csinált már ilyet? Nem akarok semmi mást, csak megszabadulni végre a kéménytől, véglegesen. Mi ennek a legegyszerűbb és legolcsóbb módja?



#kéményseprő #kémény megszüntetése
2015. jún. 4. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
1 db kéménynek lenni kel az épületen. ha több van azt a tető sikja alá vissza bonthatod!
2015. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Gázkonvektor ablak alatti parapet csatornájáról van szó?


Én most csináltam be 6 db, fűtés korszerűsítés miatt... Eszembe nem jutott szólni senkinek...

2015. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Én visszabontottam kettőt. Kőműves kalapácsot használtam.


Egy nálunk maradt amit használunk, én is úgy tudom egynek kell lennie.

2015. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A következő kéményellenőrzésnél azt mondod, hogy balesetveszélyes volt vagy ledöntötte a vihar, ezért visszabontottad a padlásig. (nálunk szagelszívó megy benne, viszont nem kell fizetni utána). Ha bejelented, akkor szívóznak és talán illetéket is rád ró a kémnyseprő vállalat.
2015. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk az 1db természetes kéménynek lennie kell szerintem nem igaz, mert engem köteleztek rá, hogy a turbokéményt megmagasítsam és körbejárdázzam ha közel van a természeteshez. Mondom lebontom akkor az is... Erre meggyőztek, hogy megtehetem, de kár lenne. Úgyhogy egy megmaradt, de nem azért mert kötelező lett volna. A szomszéd új ikerházon csak 2db turbókémény van. Úgyhogy letúrhatod.
2015. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy valami arra kötelezne ,hogy kéménynek lenni kell .Mi is lebontottuk ami utba volt,már 10 éve ,és sem kereste még .
2015. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát egy meglevő kéményt nem igazán bontanák vissza, legalább egy szezont fűtenék az elektromos panelekkel és ha még mindig úgy gondolod, hogy megéri csak akkor kezdenék gondolkodni a bontáson.Esetleg egy kandallót még bármikor be lehet kötni.
2015. jún. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bocs, azt nem mondtam, hogy társasházi kicsi lakásról van szó. Tehát visszabontás nincs, legfeljebb befalazás.

Azért kellett őket értesíteni, mert határozat jött arról, hogy a kéményt ki kell bélelni. Mivel ez piszok drága lett volna, ezt elkerülendő váltottunk elektromos fűtésre. Így arra lenne csak szükség, hogy felfogják, hogy a kémény nincs használva. Ugye amikor nekiálltunk, akkor épp azt mondták, elég nekik egy értesítést küldeni. Mostmár nem ezt mondják.

2015. jún. 5. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!