Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jobban megéri felújítani és...

Jobban megéri felújítani és úgy eladni, vagy inkább felújítandóként próbáljam eladni a lakásom?

Figyelt kérdés

Van egy 35 nm-es lakásom Budapesten. Igazából eddig az volt a tervem, hogy új ajtók kellenének, laminált parketta és festés.. Szerintem párszázezer forintból kijönne, max 500-at gondoltam, amire hitelt kérnék. Viszont ma voltam ingatlanosnál érdeklődni.. Ő azt mondta, ne költsek semmit, mert felesleges.. Felújítandóként 7 millióért el lehet adni., viszont én átlagos lakásokat ugyanebben a kerületben,ugyanezzel a méretekkel 9-10 millióért láttam különböző oldalakon. Úgy gondolom, hogy a gyors eladás, profit miatt mondhatta. Hiába mondtam, hogy max 10 millióért szeretnék új házat, rögtön 12-13 millióért ajánlotta, ami újítással kb 15-be kerülne. Nagy hitelt nem szeretnék, nem akarom hogy 45 éves koromig a fél fizetésemet vigye a bank. .

kicsit eltértem a lényegtől, szóval, újítsam kicsit fel, vagy valóban felesleges, nem térül meg a munka? Valamint mennyire éri meg egy ingatlanost keresni?



2015. jún. 10. 23:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
csak kicsit " ködöld át" tehát néhány dolgot ami rögtön szembetűnik és zavaróan csúnya, vagy ilyesmi ne cseréld az ajtókat, csak fesd le. ilyesmi
2015. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy a teljes felújítás szinte soha nem éri meg, általában nem tudod annyival drágábban eladni, mint amennyit ráköltöttél. Az új tulajdonosnak sem biztos, hogy a te ízlésed tetszene.

Viszont pár százezer nem olyan sok, annyit lehet, hogy érdemes belefektetni. De azt sem biztos. Festés és parketta belefér, ajtókra nem költenék.

2015. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Bejárati ajtóm borzasztó, az nem jön be rajta, aki nem akar.. csak a rács véd.. A benti ajtókat (3db) pedig azért szeretném, mert a kutya megrágta az összes ajtófélfát és elég kiábrándító.. :( Most pl bejárati ajtót láttam az Obiban 40 ezerért, családom férfi tagjai még be tudnák rakni, maguknak rakták ők is, teljesen jó lett és mégse 100 ezer, mint szerelőkkel.. :)

Szerintetek is jobban megéri kicsit esztétikusabban eladni? Én kicsit keveslem azt a 7 milliót, miközben 9.5-10.5 között árulnak olyan lakásokat, amilyenre meg tudnánk ezt is csinálni viszonylag kevés ráfordítással.

2015. jún. 11. 00:01
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem igazán hiszem, hogy pár százezres felújítgatásokkal milliókkal többért el tudnád adni. Műszakilag milyen a lakás? Mert annak felújítása horribilis költség, lehet, hogy az általad látott lakásokban ez is meg van csinálva. De ha csak új ajtó, parketta, festés kell, akkor az azért nem felújítandó kategória.
2015. jún. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Látszat felújítást nem javaslom. Kicsit is hozzább értő vevő jön, vagy hív szakembert, akkor rögtön bukta.


Inkább ne újítsd fel, majd a vevő a saját ízlése szerint megteszi.

2015. jún. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis adalék. Tavaly nyáron vettem lakást. És egy frissen festettet azért nem, mert bennem volt a kisördög, hogy a penészfoltokat és egyéb hibákat akarják eltüntetni. Egy olyant vettem meg, ami 5 éve volt festve, de legalább nem volt zsákba macska.
2015. jún. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

En ugy gondolom, hogy megeri felujitani, ajtok, parketta, festes, illetve ami belefer.

Ingatlanost meg szerintem ne hivj mert csak a maga hasznat keresi, masreszrol te is ugyanugy meg tudod hirdetni az osszes fontos ingatlanos weboldalon.


Egyedul viszont azt nem tanacsolnam, hogy hitelt vegyel fel, inkabb megprobalnek kolcson kerni ismerostol vagy mindegy kitol csak nem bankbol.

Ha utanna hamar eladod, ugyis nagyon hamar ki tudod neki fizetni.

Egyebkent a leirtak alapjan en is inkabb a 9-10 M-ot tartanam realis arnak. /Benne vagyok a temaban./

2015. jún. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
egy olcsóbb lakás könnyebben, gyorsabban elmegy, gondolom azért nem ajánlja az ingatlanos a felújítást, gyorsabban a pénzéhez jut. sokat nem érdemes rákölteni, de érdemes prezentálható állapotba hozni
2015. jún. 11. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az nem számít komoly felújításnak amit írsz és simán kijön 500-ból, de valóban 1 milát dob rajta. Szerintem jól gondolkodsz. A beltéri ajtókat ki lehet cserélni tokostul újra, munkadíjjal 20-25 e Ft/db-ból, mert egy obis kerül durván 14 ezerbe. Esetleg selyemfényű zománccal átfested és akkor még gyönyörű is lesz. A laminált megint nem nagy cucc és a festés is kijön 150-ből az ablakokkal együtt. A lakás hangulata meg fog változni, kisebb lesz az alkupozició. Ettől függetlenül a fürdőszoba és konyha csempéje, elkoszolódott fugái nyilván kontrasztot fog képezni, ami egy rutinosabb vevőben kételyeket ébreszthet.
2015. jún. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Most vettünk egy lakást, a felújítás nem az, amit mondasz, az csak esztétikai újítás, a lényeg a villanyvezetékek, vízvezetékek állapota, a fűtés milyensége, a többi csak csicsa, most beraksz egy gagyi ajtót, a vevő úgyis látja, hogy mennyit ér, a laminált és a festés a vevőnek sem nagy pénz, és hát mindenkinek más az ízlése. Mi a végén már kifejezetten ronda lakást kerestünk, amit nem sajnálunk szétverni a vezetékcsere és egyebek miatt, mert olyan persze nem nagyon volt, amit valóban felújítottak. Nálad ezek milyen állapotban vannak?
2015. jún. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!