Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tesco, Héra, Alpina fafestékek...

Tesco, Héra, Alpina fafestékek között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ki szeretném majd festeni a szobám.Érdekelne,hogy az 1000 Ft-os Tesco-s 12L-es és,az 5800 Ft-os Héra 15L-es és,a 2800 Ft-os Alpina 14L-es falfestékek között mi a különbség ?

Valamint egy 22 m2-es szobához hány L falfesték kellene,hogyha azt színezni szeretném a festéket ?

Köszönöm



2015. jún. 26. 09:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni,hogy az Alpina festék az diszperziós.
2015. jún. 26. 09:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Tescós-olcsó -nem jó nincsen takarása! Héra jobban takar, és fehér színben is szebb. A 12 L kiszerelés elég! két sorral kenni!
2015. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Régen én is ezekkel az olcsó vacakokkal festettem, úgy voltam vele jó hogy olcsó, de rájöttem még anyagilag se éri meg.


Amikor a sajátmárkás festékkel 6 -dik alkalommal festettem már egy szobát és még mindig nem fedte be akkor a pokolba kívántam.


Legutóbb vettem polifarbe platinum festéket, a vicc hogy ugyanakkora felületre nem 16 liter kell, hanem kb. kettő :) Van amikor egyetlen egyszer elég vele végig gurítani, nem csöpög, jól takar, jó minőségű fedést ad.


Eleve színezetten árulják nem kell a szinezővel lutrizni, mert főleg az olcsó festék olcsó színező párosítás tud meglepetést okozni. Pl. világosbarna helyett a hálószobánk így lett rózsaszín :)


Amúgy a héra jobb mint a teszkós, az alpinát nem ismerem, de ár és kiszerelés alapján az is valamilyen híg vacak, de van a hérának is prémium festéke az még jobb, vagy dulux, illetve van még pár. Sok munkától meg bosszúságtól meg tudja kímélni magát az ember ezekkel.

2015. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor hanyagolom a tescos festéket,ugyanis undorító sötét kék falat szeretnék átfesteni valami mediterrán színre.
2015. jún. 26. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokat festettem már és a Héra mindig bejött, legtöbbször egy rétegben is szépen fedett.
2015. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én megszívtam az olcsó fehér festékkel. Egy falra kellett csak, de nem volt elég. Visszamentem, vettem Hérát, mindjárt szebb lett és sokkal kevesebb is kellett belőle.
2015. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!