Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Acél vízcső toldása ötrétegű...

Acél vízcső toldása ötrétegű csővel, mekkorával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Konyhában kellett kicsit toldoznom a vízvezetéket, ezzel a presses rendszerrel simán megcsináltam, nem folyik, de elbizonytalanodtam az eredmény láttán. Épületgépészeti terveken 20-as ötrétegű csöveket láttam pl. fürdőben. Most itt én egy 21-mmes acélcsövet toldottam meg egy fél collos könyöknél (ennek a belső átmérője 12 mm). Innen megy tovább a 20-as ötrétegű cső. A víz végülis folyik, de valahogy az az érzésem, hogy talán folyhatna jobban is, félek, hogy kis átmérővel toldottam. A cső nyílván nem probléma, esetleg a fitting belső átmérője túl kicsi és az folyt le. Sajnos azt már nem tudom megmérni.


Van valakinek ilyesmivel tapasztalata? Milyen csővel toldott meg már meglévő vezetéket?


Azon filozofálok, hogy lebontom és újracsinálom nagyobb csővel meg fittinggel, de azért feleslegesen nem dobnék ki ennyi pénzt.


(sajnos nem tudom, hogy régen mennyi víz jött, nem láttam...)



2015. jún. 26. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Én az összeset 16-os uni~val toldottam,annak a belső átmérője szinte akkora mint a fél collos vascsőé.

Konyhában az a gond,ha van külön vízmelegítő,na annak a csapján a bemeneteknél csak pár miliméteres lyukak vannak,az miatt nincs elég nyomás+ vízmennyiség.

2015. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hello!


Köszi a választ!


Időközben kiderült, hogy a főelzáró csap volt leragadva, kinyitottam meg visszazártam 10x és máris megvan a 6-7 l/perc.


Tudom aánlani mindenkinek ezt a rendszert, nagyon gyorsan lehet vele dolgozni, a cső filléres, az idomok sajnos elég drágák.

2015. jún. 27. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!