Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kicseréljük a beltéri ajtókat,...

Kicseréljük a beltéri ajtókat, de a tokméret miatt össze vagyunk zavarodva. A falvastagság hogy van?

Figyelt kérdés

Szóval: a barkácsáruházakban olyan pallótokok vannak csak, amiknek a vastagsági méretei ( az U alakú rész külső mérete) 12 cm. Más nincs. Nálunk meg a fal kb. 8-9 cm-es illetve 10-11 cm-es, oda nagy ez a 12 cm-es tok, szerintem. Ugye jól gondolom, hogy valahogy így kell szerelni:

[link]


A fal nyilvánvaló, a sárga a PUR hab, a piros meg a takaróléc, a többi a tok.


Olcsón akarom megoldani, van ötletetek?



2015. jún. 29. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél gerébtokost , praktikerben van
2015. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gerébtokos jó ötlet, vettem én is egyet, nevetségesen olcsó minden máshoz képest.
2015. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó, de egy 5-6 centis gerébtokot hogyan építsek be egy 80-10 centis falba?
2015. jún. 30. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb. a közepére teszed. Vagy inkább amerre nyílik, hogy jobban lehessen nyitni. Ha teljesen a fal síkjába teszed akkor azon az oldalon takaróléc és kész, a másik oldalon (vagy ha beljebb tetted az ajtótokot akkor mindegyik oldalon) meg - mi legalábbis így oldottuk meg mindenhol - kb 3 cm -es hungarocellből (vagy ahogy látod mekkora kell) vágsz akkora csíkokat amekkora kiadja a fal síkjáig, csemperagasztóval felragasztod, élvédő a sarkokra, csemperagasztóba ültetett háló rá (mint a külső hőszigetelésnél csinálják), aztán még egyszer áthúzni később csemperagasztóval, utána lehet glettelni. A hungi meg az ajtó találkozásánál meg sziloplaszt, mert minden más kipereg.


Aztán ízlések és pofonok, van aki gipszkartonnal csinálja, van aki ytong -al rakja ki, van aki kőművessel csináltat vakolatot. Nekem hungarocell tűnt a legolcsóbbnak.

2015. júl. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyesek vagytok, köszönöm a választ! Megnézzük!!!
2015. júl. 2. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!