Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A kőművesnek milyen falfelület...

A kőművesnek milyen falfelületet kell hagynia maga után?

Figyelt kérdés
Van olyan fal, ami szép sima, glettelt, de van, ami úgy van "rücskösen", az élek nem túl szépek. Ahol gipszkartonozott az illesztések között rések vannak. Elég sokat kér, és úgy érzem átver. Mennyire "pampoghatok"? Az ajánlatában az van, hogy helyreállítja a falakat a festés alá. Elég nagy felújítás van egyébként.

2015. júl. 2. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
ha úgy van hogy festés alá akkor teljesen simát kell hagynia
2015. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy beszéltétek meg hogy festésre kész fal felületet kell hagyjon akkor annak teljesen simának kell lennie, hogy a festő gond nélkül tudja a falat kezelni.

Sajnos vannak ilyen tróger kőművesek akik ennél jobban nem tudják megcsinálni mert kb semmit nem értenek hozzá és csak bukdácsolva lett meg a végzettségük és persze sokat kérnek a munkáért mert dolgozni nem szeretnek csak a pénzt beszedni.

Én a helyedbe addig nem engedném sehova ameddig nem lesz teljesen sima egyenletes fal hogy a festő gond nélkül eltudja végezni a munkáját. A gipszkartonnál a réseket ugye gipsszel ki kell töltenie és az egészet le glettelni hogy tökéletesen sima felület legyen belőle.

2015. júl. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is így gondolom, tud szép falat csinálni, mert van olyan fal, ami nagyon szép, de szerintem csak nem akar dolgozni. Csak akkor fizetem ki, ha megcsinálja rendesen.
2015. júl. 2. 09:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen falfelületet kell készítenie?

Olyat, amilyenben megállapodtatok. Ha kötöttetek írásbeli szerződést, akkor abban le van írva. Ha szóban kötöttétek a szerződést, akkor amiről a szóbeli egyezség szólt.

Számodra nem megfelelő munkát NE vegyél át.

És a festővel is meg kellene nézetni, hogy jó lesz-e számára úgy. Ha valamit a festő még mond, azt is olyanra csináltasd a kőművessel, amilyenre a festő kéri!!!

2015. júl. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy mellékesen: rakott a gipszkarton alá párazáró fóliát? Mert hogy azt kényelmi szempontból ki szokták felejteni. A fugákba tett-e üvegszövetes hézagerõsítõ csíkot?
2015. júl. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A festő, elég sok mindent meg tud oldani, és hozzá is van szokva, hogy bizonyos kőművesek mit hagynak maguk után. Ez egyébként örök dilemma marad az építőiparban, mert van olyan kőműves, aki után alig marad munkája a festőnek, és van olyan, aki helyett a vakolást is a festő fejezi be. :-) Szidják is egymást rendesen.
2015. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Saját magunk fogunk festeni, és nem hinném, hogy a rücskös fal normális lenne, persze a hibákat ki tudjuk glettelni, sokat gletteltünk-festettünk már, de nem értem, hogy van az, hogy valamelyik fal szép sima, valamelyiket meg úgy hagyták simítás nélkül.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, megküzdök velük, hogy fejezzék be tisztességesen.

2015. júl. 5. 05:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű: csak akkor fizess, ha valóban száz százalékon teljesült az, amit az ajánlatban vállaltak. Nem követelsz annál többet, de vegyék tudomásul, nem fogadsz el kevesebbet sem.
2015. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!