Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Teljesen fel kellene újítani...

Teljesen fel kellene újítani a házunkat. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
70-es években épült, azóta nem nyúltak hozzá. Nincs központi fűtés, a fürdő és a konyha szétesett, az ajtók ablakok szintén, a tető , járólapok, parketta is cserére szorulnak. Gondoltam kérek árajánlatokat mesterektől, de azt sem tudom kitől kérjek és hánytól. Eddig és most sem mi lakunk benne , örököltük.
2015. aug. 7. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Első körben. Legyen meg a pénz. Aztán át kellene számolni az milyen volumenű felújításra elég, ki kellene találni mik az igényeitek, ezt ne a mesterek döntsék el helyettetek.


Én csináltam hasonlót, most úgy gondolom egy átlag kocka házat 4-5 millióból lehet rendbe tenni, aztán állapottól igényektől függően ez bőséggel változhat fel és lefele is.

2015. aug. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem árt tudnod mennyit ér, mennyit fogsz rákölteni-megéri-e? Egy felújitás sokkal több bajjal jár mint 1 új felépitése! Vállakozó készit egy árajánlato minek alapján mennyibe kerűl az épitkezés, és mennyi idő.Talán tudtam segiteni.
2015. aug. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a felújítás, amit felsoroltál, kb. annyiba kerül, mint most maga a ház. Igazából csak a falak maradnak, minden egyebet ki kell cserélni. Biztosan megéri nektek?
2015. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzed van erre a felújításra?
2015. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A ház ilyen állapotban kb. 12 Millót ér. Előzetesen 7 Milliós felújítási összeggel kalkulálok, pénz van még több is. El nem akarom adni, mert 20 millió körül olyan házat amihez nem kell nyúlni szintén nem kapni esetleg egy szebb lakást vehetnék, de azt nem szeretném.
2015. aug. 7. 09:33
 6/9 anonim ***** válasza:
A 7 milliót még nyugodtan feljebb tornázhatod. A fűtés korszerűsítés, a konyha, fürdőszoba a legdrágább beruházások nálad még hozzájön a tető és aljzat csere is, ajtók, ablakok. Ez horribilis összeg. De ha van pénzed rá és nagyon jó helyen van a ház (mert csak akkor éri meg), akkor vágj bele.
2015. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok túl egy lakásfelújításon és ez alapján azt mondanám, hogy add el és vegyél egy másikat. Rengeteg idegtől és rejtett költségtől kímélheted meg magad...
2015. aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A felújítás jellemzően 80-120 ezer Ft/m2, ha ilyen komoly munkák vannak. Első lépésként - mivel azt sem tudod, hol kezdj hozzá - javaslom nézesd meg építésszel. Egy ilyen kockaháznak az alaprajza sem valami korszerű, ha ennyire nekiálltok, érdemes ezt is átgondolni. Az építész segít átgondolni, megtervezi mit kell felújítani, az árajánlatokat elemezni, esetleg végig műszaki ellenőrzi a munkát.

Amúgy felkérhetsz egy generál kivitelezőt, ő kulcsrakészen elkészíti a tejes felújítást, bár így kb. 10-20 %-kal drágább, viszont megkímél a szervezéstől idegeskedéstől. De még egyszer hangsúlyozom, a szellemi munkára, tervezésre ne sajnáld a pénzt.

2015. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerős házaspár majdnem elvált egy felújítás, építkezés során. Erre is vigyázz...


Én a párommal egy ablak újrafestés során is durva konfliktusba kerültem, így amennyire lehet, kerülöm.

2015. aug. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!