Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Használt parketta. Le tudom-e...

Használt parketta. Le tudom-e rakni ismét szépen?

Figyelt kérdés
Épp a lakásomat újítom fel és lenne egy olyan dolog, hogy az egyik szobámból felszedném a parkettám és egy kisebbe leraknám újra. Az alja mindegyiknek kátrányos - rá van ragadva - de felső felülete szép (igazából ha leraknám úgyis felcsiszolnám/lakkoznám a végén). Kérdés.: ha felszedem, akkor le tudom-e rakni újra úgy, hogy a darabok jól illeszkedjenek vagy van-e módja ennek?

2015. aug. 10. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

letudod rakni megint. a hézagokat fűrészpor+rozsliszt+ lakk (vagy van már réskitöltő folyadék) keverékével kell kiglettelni. aztán lehet csiszolni és lakkozni.

azt, hogy mibe rakod, kátrány vagy mai ragasztó, azt nem tudom melyik és hogy lenne a jobb.

2015. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És szerinted a kátrányt, ami az aljához van ragadva eltávolítsam, vagy nem fog problémát okozni? (Igazából nincs kedvem az alját is egyesével lecsiszolni 30NM-en). Amúgy köszi a választ! Nekem azt mondták, hogy úgy kéne, hogy egyesével számozzam és ugyanazokat rakjam egymás mellé, különben nem fog illeszkedni, de akkor ezek szerint marhaság volt. (Köszi még egyszer, ment a like!)
2015. aug. 10. 16:44
 3/4 MrPifta ***** válasza:
89%
igen, le lehet rakni újra, szoktuk is (parkettásként dolgozok) a hézagokat kitömjük hézagtömítővel, a felülete a csiszolástól és a lakkozástól szép lesz.
2015. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm skacok! Belevágok! :D
2015. aug. 10. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!