Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Azt szeretbém kérdezni hogy...

Azt szeretbém kérdezni hogy tudok-e tapétátra festeni?

Figyelt kérdés

Fel szeretném újítani a szobám. A szüleim most bizonyos okokból nem arra szeretnék költeni a pénzünket, hogy fizessenek valakit, leszedi a tapétát,és befesti a szobát.

Olvastam, hogy vannak olyan festékek, amik tapétára is fognak. Ez igaz? Ha igen milyen festék és kb. menyibe kerülne kifesteni egy szobát? (Asszem 5,5m × 4,5m) Vagy ha esetleg nem lenne jó, mennyibe kerülne levenni a tapétát és úgy lefesteni?

Mind házilag!

Ha valaki esetleg le tudná nekem hosszan írni hogy hogyan kell, vagy egy oldalt linkelne amin érthetően leírják azt nagyon nagyon megköszönném.



2015. aug. 14. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:
ha ilyeneket kérdezel a házilagos leszedést és fal helyreállítást biztos nem tudod megcsinálni. Am ha mondjuk fűrészporos a tapéta arra festhetsz bármivel ha mintás akkor azt nem jó festeni mert gány lesz
2015. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

mos először is milyen tapétára?

mert papír alapúra kivétel nélkül minden diszperziós festék jó.

leszedni a tapétát csak akkor kell ha már kezd felperegni az illesztéseknél, és nem csak egy két helyen, hanem SOK helyen, és csúnya elhasználódott az egész.

mert amúgy ha csak pár helyen engedte el a ragasztás akkor azt vissza lehet ragasztani tapéta ragasztóval, úgy hogy picit feltéped, és alákensz ragasztót, és egy kefével "vissza keféled" még szép sima nem lesz.

viszont ha le akarod szedni, akkor készülj fel hogy utána az egész falat át kell glettelni, ami házilag csak akkor oldható meg ha értesz hozzá.

mivel a tapétát csak úgy tudod leszedni ha előtte be ásztatod vízzel, és úgy sem jön le minden hol rendesen, néhol széles spaklival kell levakarni, és akkor van az hogy sérül a fal.

és a víz sem tesz jót az alatta levő régi festéknek vagy ki tudja mi lehet alatta...

ezért ajánlatos az egészet újra glettelni, majd átcsiszolni.

viszont ez az áztatós módszer csak a papír tapétákra jó, a műanyagos szerkezetű tapétát nem tudod így leszedni, azt kivétel nélkül le kell vakarni a falról ami nem kis meló.

nos, ha a tapéta minősége jó, nem látszanak az illesztések, nincs felperegve sok helyen, akkor DULUX vagy POLI FARBE PLATINUM festékkel átfestheted nyugodtan, mind a sima papír tapétát, vagy műanyagosat is.

mind a kettő akril bázisú falfesték, szinte minden felületen megmaradnak, és nagyon szép egységes színt képeznek.

én itthon a radiátor csöveket is lefestettem dulux-al lassan 4 éve, mert nem akartam hogy elüssön a fal színétől, hát annyit mondok hogy késsel sem lehet levakarni a csőröl.

Dulux az drágább mint a Poli, minőségben kicsit jobb, jobban fed.

de amúgy függetlenül attól hogy milyen felületet akarsz festeni, egy réteg nem lesz elég!

hiába van ráírva, hogy elég egy rétegben is!

szóval úgy kalkulálj, hogy kétszer kell festeni.

méretek alapján amit írtál, kb 10-15 ezer forint körül van a festék.

2015. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!