Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan sikerült panel lakásban...

Hogyan sikerült panel lakásban a fürdőszoba és a WC összenyitása?

Figyelt kérdés

Most vásároltunk egy felújításra szoruló 52 négyzetméteres panel lakást, és igyekszünk ötleteket gyűjteni a felújításhoz. Több helyen olvastunk a fürdőszoba és a WC összenyitásáról, de sehol nem találtunk ehhez kapcsolódóan képeket a két helyiség összenyitásának eredményéről.

Kíváncsiak lennénk olyanok tapasztalataira akik megcsinálták az összenyitást - vagy láttak már ilyet -, és annak is nagyon örülnénk, ha valaki esetleg egy ilyen képet is tudna mutatni!


2015. aug. 14. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Bravó sz.r szag lesz a fürdőben. Egyáltalán hogy lehet fürdőbe wc-t rakni.
2015. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
?
2015. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Meg ne haragudj, kedves kérdező, de téged sem az eszedért tartanak:( Miért kellene egy vécét és fürdőszobát összenyitni? Más arra vágyna, hogy külön lenne a vécé és a fürdő, te meg össze akarod nyitni? arra nem gondoltál, hogy valaki éppen fürdik és rád jön a sűrű f...s? Hagyd, úgy ahogy eredetileg épült, és majd előbb-utóbb rájössz, hogy nemhiába építették külön.
2015. aug. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
86%

Nektek is a konyha mellé nyílik a wc ugye? :D

Így azért érthető. Szerintem hívj ki szakembert.

2015. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
58%
én annak örültem amikor megvettem a lakást hogy külön van. hidd el praktikusabb!
2015. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Itt találsz néhány tippet. Nekem is úgy van és praktikusnak tartom.

[link]

2015. aug. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is nagy butaság lenne összenyitni, viszont érdemes egy pici mosdót betenni a wc-be. Panelekben ritkán van, de be lehet szorítani egy picikét. Ha kicsi a fürdőszoba, akkor inkább tegyétek a mosógépet a konyhába vagy az előszobába, ha elfér valamelyikbe, vagy ha nem szoktatok fürdeni, akkor lehet zuhanykabint csinálni a kád helyett. Persze látni kéne az alaprajzot, hogy mit lehet kuhozni belőle, paneloknál is van sok lehetőség praktikus átalakításokra.
2015. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Általában a panelokban a fürdőt-wct-konyhát-esetenként a spejzt un. vert rabic falak válasszák el. Ezek nem teherhordók, tehát bonthatóak. - elméletben -


Gyakorlatban a társasház jogilag 10ből 9szer beleszól és nem megy bele, hogy falat bonts, mivel panelnál minden fal közös tulajdont képez.


És engem nem zavar ha szarszagú a konyhád :D

2015. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a válaszokat!

Az 1. és a 3. válaszadónak külön gratulálok a kérdésre koncentráló megtisztelő válaszért! - A többieknek köszönöm a véleményeket!

Az a helyzet, hogy sok hasznos és jó ötlettel találkoztunk a felújítással kapcsolatban, és kíváncsiak vagyunk arra, hogy a sok helyen említett fürdő és WC összenyitás hogyan sikerült - mondván, ha annyiszor megemlítik annak biztosan van valamilyen alapja, csakhogy "csak" említik... Nem értem, hogy mi olyan megbotránkoztató azon, hogy valaki kíváncsi az összenyitás eredményére is?

Tisztában vagyunk azzal, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak az összenyitásnak - minket konkrétan a végeredmény érdekelne...

Nem szeretnénk mindenképpen összenyitni a két helyiséget, de ha látunk valamilyen jó megoldást, akkor megfontoljuk ennek a lehetőségét is...

Továbbra is kíváncsiak vagyunk olyanok tapasztalataira akik megcsinálták!

2015. aug. 29. 20:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan esetben szokták ezt meglépni, mikor nagyon pici a fürdő és a wc-vel együtt jobban el lehet helyezni a dolgokat. Ilyenkor egy tágasabb helyiség alakul ki két pici helyett. Nyilván csak akkor praktikus ha egy, max két ember él a lakásban. Mi ilyet ugyan nem csináltunk, de egy csúsztatott zsalus lakásban a baromi pici, tipikus panel-fürdőt összenyitottuk a kamrával, az kb akkora, mint egy wc helyiség. Így kialakítottunk egy gyönyörű sarokkádas fürdőszobát, amibe a wc is beférne, de külön van, így az nem kellett. A lényeg, hogy több lehetőség nyílik így a praktikus berendezésre, jobban ki lehet használni a helyet és tágasabb lesz. (Mondjuk én tuti nem nyitnám egybe a wc-vel a fürdőt, mert nem praktikus, ha van jobb megoldás.)
2015. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!