Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan fessem ki a szobámat a...

Hogyan fessem ki a szobámat a lehető legegyszerűbben?

Figyelt kérdés
A szobám fala több helyen színes grafittal van összemaszatolva. Ez úgy történt, hogy gyerekkorunkban rajzokat ragasztottunk rá és most, hogy leszedtük, a rajzlap helyén egy maszatkeret maradt. A fal emellett sok helyütt repedezett. A szögek helyén, melyeket belevertünk, rés tátong. Ezeket mivel lehetne kitölteni? Arra gondoltam, hogy az egész falat teleragasztom A4-es rajzlappal, veszek hozzá festéket és lefestem. A baj csak az, hogy a szögek helyén támadt rések olykor szélesek, a lapok beléjük gyűrődnek. A világhálón erről semmit sem találtam. Ötlet?

2015. aug. 17. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:

- csiszolópapirral lecsiszolni a falat->

- glettelés mindenhol egy két sorral (a lyukakat és a repedéseket is)->

- újralecsiszolás->

- alapozó festék->

- festés két rétegben (vagy három ha szükséges de általában elég két sor) egymás után miután az első réteg megszáradt jöhet rá a következő réteg

2015. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

vagy

- glettelés

- csiszolás

- fűrészporos tapéta felragasztása

- festés (teddy hengerrel)

2015. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Emiatt nem szukseges alapozo festek cagy tapeta. Eleg a tobbi meg egy jol fedo festek
2015. aug. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A meszelést ki is hagyhatom? Mondjuk tapétát ragasztok a falra és azt festem le anélkül, hogy a falréseket, repedéseket és hegeket kijavítottam volna?
2015. aug. 28. 11:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Glettelésre, meg némi csiszolásra (+ portalanításra) szükség lesz akkor is, ha nagyon vastag repedések, lyukak vannak. De tizedannyi meló se lesz, mintha szép festett falat akarnál.

A fűrészporos tapéta elég vastag, nem tud úgy begyűrődni, mint a sima papír.

De ha nem akarsz tökéletesen sima festést, akkor gelttelés és csiszolás/portalanítás után jól fedő festékkel egy teddy hengerrel sk is meg tudod oldani a dolgot.

2015. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, most így hülyének nézek ki, de az a baj, hogy anyám nem akarja, hogy kifessem a szobámat, én viszont már nem annyira viselem el így, ezért akarok minél egyszerűbbet. Letakarni a bútorokat, glettelni, csiszolni, festeni. Ráadásul van álmennyezet is. Egy nap alatt meg lehet ezt oldani?
2015. aug. 29. 00:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha kihagyod a glettelést és csiszolást akkor sem egy napos a tapétázással, mert a frissen felragasztott fűrészporosra nem lehet festeni.

De az idő nagyban függ a szobád méretétől és attól is, hogy egyedül csinálod, vagy lesz segítséged a tapétázáshoz.


De ha mégis csak festeni akarsz, akkor sem elég egy nap, mert akkor a glettelés nem hagyható ki és annak is van egy száradási ideje, mielőtt rámennél a festékkel. (a teljes száradási ideje 24 óra) különben a henger v. ecset szépen lekapná festés közben a falról


Ha azt mondod, hogy jó neked a fűrészporos tapéta festés nélkül is, akkor nagy melegben kora reggeli gletteléssel TALÁN megoldható a késő esti tapétázás. (mert 4-8 óra alatt szárad meg csiszolható állapotba) De ehhez tényleg száraz meleg idő kell. Viszont tapétázni egyedül max. szakember tud, általában ketten kellenek hozzá.

2015. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, ettől tartottam. És ha csak egy falat festenék le. Azzal az a baj, hogy ugye a glettet és a festéket gondolom nem lehet részletekben kikeverni, tehát hogy ma a festéknek csak a felét oldom fel, egy hét múlva a másik felét, stb.
2015. aug. 29. 22:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, csak akkor a koszolás és a takarítás is többszörös lesz. A glett por állagú és egyébként sem az egészet kell bekeverni belőle, hanem csak annyit, amennyit fél órán belül elhasználsz.

A festék esetében pedig úgy is meg kell venni akkor az egész szobádra való mennyiséget, amit nem kell neked színezned. Mert vagy eleve színeset veszel, vagy a te általad választott színre kevernek ki annyi litert, amennyit csak akarsz.

És a festéket is célszerű az alapos felkavarás után egy kisebb edénybe adagolni amiből közvetlenül festhetsz. A lényeg itt, hogy festés előtt nagyon alaposat fel kell kavarni. Így semmi probléma nem lehet a színnel.

2015. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!