Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Salétromos vakolat kezelése...

Salétromos vakolat kezelése ecettel?

Figyelt kérdés

A történet: pergett a vakolat, leszedtem az egész falról, nedves dohos, majd újravakoltam a már szilárdnak tűnő felületet egy kb 2nm-es részen, csak hogy megnézzem mi lesz. Már harmadik napja nem igazán akar száradni a fél centis simítóvakolat, amit húztam, ráadásul iszonyat büdös, vizelet szagú és sárgás foltok jelentek meg rajta (nincs kutya, cica).

Most kipróbáltam, hogy higított ecettel lespriccelem a falat, aminek az eredménye, hogy elkezdett pezsegni (a friss vakolat és a régi is). A salétromos falakra árult szereknek is valamilyen ilyen hatást kell produkálniuk, ahogy tudom.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy valakinek van-e ezzel kapcsolatban tapasztalata, észrevétele?



2015. aug. 28. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen van a falat kell vízmentessé tenni tehát alsó vízszigetelés lell amíg az nincs addig minden csak ideig óráig tartó látszatmegoldás és felesleges pénzkidobás.
2015. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt már sikerült megtanulno, hogy csak pénzkidobás. A történetemet akkor annyival egészíteném ki, hogy egy, már négy emeletes budapesti társasházban lakom, ami több mint száz éves. Eredetileg két emeletes volt, de nyolc éve felhúztak rá még két emeletet. Szépen fel is lett minden újítva. A felső két emelet kapott külső szigetelést, az alsók viszont csak festést a lehullott vakolatra. Szóval pont nálam csapódik ki minden lé. Külső szigetelés egyenlőre nem megoldható anyagi okok miatt, belsőt meg így szintén fölösleges. Szóval maradt a felületi kezelés, amit még minimál pénzből meg tudok oldani. Vakolni, festeni tudok, csak még salétromos fallal nem találkoztam.

Viszont, reggel lefújtam ezzel az ecetes mixxel és legalább a szag enyhűlt, bár kíváncsi leszek mi lesz jövő héten, mikor megint jön majd az esős idő.

Azért tettem fel ezt a kérdést végülis, mert nem tudom, hogy nem teszek-e nagyobb kárt a falban, de egyenlőre jónak tűnik.

2015. aug. 28. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan jött az ecet, de kémiailag sehogy sem stimmel. Timsós vízzel kell ecsetelni, ennek hatására a kalciumkarbonát gipsszé alakul, ami mindenképpen megkeményedik.
2015. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A salétromosodás magasságában + 40-50 centi le kell verni a vakolatot, majd hagyd száradni a falat nem keveset (fél év legalább :-( ). Ha kiszáradt akkor sólekötő gúz és szellőző vakolat, amire valalmi olyat, ami szellőzik szilikát alapú festék ( NE diszperziósat). Apuméknál Csináltuk meg ilyen formában. Ott még ki volt egészítve egy Aqua... készülékkel (nem a reklám helye és sztem nem is az segített), ami nem engedi fel a falakba a kapilláris vizet bármiféle alászigetelés nélkül.
2015. szept. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. szept. 15. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!